Винниківські школярі-старшокласники зустрілися зі своїм знаменитим земляком-однолітком
04.04.2017 19:27

Сьогодні, 4 квітня, у приміщенні бібліотеки для дорослих у Винниках відбулася зустріч старшокласників місцевих шкіл із юним винниківським борцем, призером юнацького Чемпіонату Європи Юрієм Ідзінським.

Зустріч відбулася у рамках започаткованого Винниківською міською радою, бібліотекою для дорослих у Винниках і колективами місцевих шкіл проекту під назвою: «Школа успішних людей».

Як розповіла одна з організаторів сьогоднішньої зустрічі, педагог СЗШ «Берегиня» Оксана Яцків, старшокласників винниківських навчальних закладів знайомлять із неординарними особистостями, які зуміли добитися в житті значних досягнень.

«А знаного спортсмена Юрія Ідзінського ми запросили, бо його доля є просто унікальною, - каже Оксана Яцків. – Адже ще будучи дитиною, цей підліток зумів здобути в своєму виді спорту звання майстра спорту. Задумаймось, більшість борців так ніколи й не виконають норму для його отримання. Бо це дуже складно. А Юрій із дитинства обрав шлях професійного спортсмена. Поряд із навчанням, він щоденно проводить виснажливі тренування. Він з маленьких років зрозумів свій потенціал, він знає в чому саме його сила й де він зможе добитися успіху. І він наполегливо розвиває свій потенціал, вдосконалює свою майстерність. І до нього вже у 17-річному віці прийшов успіх. Він – майстер спорту, він – призер юнацького Чемпіонату Європи! Він – відомий у спортивному світі борець. І це все лише в 17 років! Адже його шлях у спорті й житті лише розпочинається. Тому ми й запросили Юрія на зустріч із нашими школярами. Адже вони бачитимуть, що тільки праця й наполегливість у всьому ведуть до успіху».

Варто зазначити, що Юрій Ідзінський одразу ж знайшов контакт із своїми однолітками. Присутні діти, а також дорослі, з великим зацікавленням слухали розповіді Юрія про його життя, про виступи на змаганнях. Юрій також приніс сьогодні невеличку частину своїх нагород, щоб показати їх винниківським школярам.

Як з‘ясувалося, зараз у винниківського богатиря, окрім звання майстра спорту, є 47 медалей і 9 кубків! Виступаючи у ваговій категорії до 120 кілограмів, Юрій неодноразово зустрічався й перемагав дорослих борців.

«У Польщі організатори змагань категорично відмовлялися допускати мене до участі в них, бо вважали мене дитиною, - розповідав Юрій Ідзінський. – І лише хитрощі тренера, який запевнив їх у тому, що насправді мені 21 рік, дозволили мені боротися. Довелося зустрітися з чемпіоном цієї країни у віці до 23 років. Після першого ж випаду мій опонент упав і не зміг піднятися. Мені нічого не залишалося, як підняти цього дядька й віднести його до лікаря. Згодом з‘ясувалося, що під час боротьби я, ненавмисно, зламав полякові ребро. Під час останнього турніру у Словаччині мені також дістався борець, якому 23 роки. І його я здолав. Незабаром відбудуться відбіркові змагання на участь у ЧЄ. Коли я зумію туди потрапити, то боротимуся з цим словаком і там».

Юрій Ідзінський також розповів, що свій перший турнір виграв у рідних Винниках, коли мав лише 10 років. А боровся тоді у ваговій категорії до 70 кілограмів! Він згадав добрим словом і свого першого тренера, майстра спорту Романа Проціва. Юний винниківський богатир також наголосив, що в своєму житті жодного разу не палив цигарки й не спробував жодної краплинки алкоголю й навіть пива. Він із сумом зазначив, що в Україні для людей з його ростом і вагою практично не шиють спортивний одяг і взуття (зараз у Юрія вага – 117 кілограмів і ріст – 2,03!). Тому, з його слів, усе доводиться купувати в сусідній Польщі.

«Окрім боротьби, я дуже люблю читати книжки, коли є можливість, то завжди відвідую нашу бібліотеку, - продовжує свою розповідь Юрій Ідзінський. – Я також є активним учасником молодіжної місцевої спільноти - «Це Винники, друже». Але часу завжди бракує. Адже в мене вже 8 років дуже жорсткий графік: тренування, змагання, навчання. А ще - постійні переїзди, мандрівки. Це все час.

Зараз я ще й студент-першокурсник. Навіть, коли й випадає вільна хвилинка й мені стає сумно, то одразу ж починаю тренуватися, разом із товаришем розпочинаємо крос вулицями нашого міста й його мальовничими околицями. І сум миттєво відходить. Нещодавно товариш попросив скоротити шлях, але я його переконав, що в такому разі біг нічого нам не дасть. І ми побігли за околицю Винник. А там на ґрунтовій дорозі забуксувала «Таврія». Водій щосили тиснув на газ, але це нічого не давало. Поруч у розпачі стояла його вагітна дружина. Довелося допомогти: я трішки підняв машину й штовхнув її. І проблему було розв‘язано.

«Ось бачиш,- мовив я своєму товаришу,- коли б ми скоротили нашу дистанцію, то не змогли б допомогти цим людям». Отож, визначайтеся з улюбленим заняттям і наполегливо розвивайте свій талант. У кожної людини він є . Але потрібно його розвивати. Тоді у житті можна добитися дуже багато».

Юрій Ідзінський також поділився планами на своє далеке майбутнє, зазначивши, що колись хотів би відкрити у Винниках спортивний зал, щоб молодь не ходила без мети вулицями міста, а займалася б спортом.

«Я дуже дякую нашому відомому спортсменові Юрію Ідзінському, який прославляє в світі і наші Винники, і Україну, - сказав, підсумовуючи зустріч, заступник міського голови Винник Богдан Шустер. – Бажаю Юрієві здобути шість олімпійських перемог. А вас, дорогі наші старшокласники, закликаю брати приклад із вашого знаного однолітка. Це для вас наочний приклад того, що успіху можна добиватися навіть у юнацькому віці. Але для цього має бути мрія, згодом правильно визначена мета й наполеглива постійна праця. Ще раз бажаю всім присутнім успіхів у житті».

Також варто наголосити, що організатори цього заходу надзвичайно вдало вибрали кандидатуру для зустрічі. Адже всі підлітки із захопленням слухали розповідь свого (майже) однолітка Юрія Ідзінського, задавали йому безліч питань. А Юрій, не дивлячись на свій зовсім юний вік, давав вичерпні відповіді й поради. І навіть після завершення зустрічі винниківські школярі ще довго не відпускали свого земляка-богатиря. Бо їм було дуже цікаво з ним побути й поговорити.

Тому ще раз подяка організаторам сьогоднішнього цікавого заходу (нагадаємо, це – Винниківська міська рада, бібліотека для дорослих Винник і СЗШ «Берегиня»). Адже він виявився дуже повчальним і цікавим.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: вільна боротьба, бібліотека для дорослих, Юрій Індзінський, Берегиня


Читайте також:
Коментарі
avatar