Сир з кропивою та інші сирні смакоти представили на фестивалі у Винниках
21.05.2017 18:57

Сьогодні, 21 травня, винниківчан і гостей міста КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» і Винниківська міська рада запросили на фестиваль сиру і бринзи.

Фестиваль відбувся на території Історико-краєзнавчого музею м. Винники.

Не усі майстри сироваріння приїхали на фестиваль, оскільки синоптики прогнозували дощі. Але любителям сирів було що покуштувати та придбати.

Дітей, як і завжди, приваблювали сирні коники і плетенки. Дорослим надали більший вибір для дегустації.

Десять корів мають у господарстві Тарас і Наталя Олександренки, які є власниками сільськогосподарського кооперативу «Щаслива родина», що у селі Підгайчики на Золочівщині. Вони виготовляють сири з молока власних корів. Син вирощує кіз, з молока яких сімейство також робить смачні сири.

«Ми вперше у Винниках, – розповів голова кооперативу «Щаслива родина» Тарас Олександренко. – Привезли на фестиваль молоді та витримані сири. Користуються попитом адигейський сир із різним спеціями – кропивою, горіхами, паприкою, сумішшю перців, вимочені у виноградному соці. Виготовляємо розмаїті види моцарелли, наприклад, маємо бурату (моцарелла, фарширована вершками), хамулі (сир для барбекю). Вибір у нас великий. На будь-який смак».

Із села Космач Косівського району приїхала постійна учасниця «сирних» фестивалів Марія Луцяк. Жінка розповіла про власну продукцію. Переважно на столі були овечі сири – з базиліком, зеленню, тмином, горіхами, класичні, бринза, вурда, будз, сирні коники…

Пропонували свій крам й інші виробники – м’ясні вироби, карпатський мед, кераміку, прикраси, вишиванки та вишиті рушники тощо.

Із цікавістю діти підходили до Наталії Дюг, яка є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, котра приїхала з с.м.т.Івано-Франкове Яворівського району. Майстриня проводила майстер-клас із яворівського розпису сопілок і дитячих іграшок-лапанок.

Також під час фестивалю відбувалися майстер-класи з гончарства та ткацтва.

Лариса КУБСЬКА

Теги: майстер-клас, сир, Фестиваль, бринза


Читайте також:
Коментарі
avatar