Учасники міжнародного проекту «Твори добро» допомагали одиноким винниківчанам (ФОТО)
07.06.2017 15:52

Сьогодні, 7 червня, учасники 6-го міжнародного проекту «Твори добро», що розпочався 5 червня у Винниківській санаторній школі-інтернаті, дружно допомагали одиноким винниківчанам, які потребували робочих рук і підтримки.

Змішані команди, в яких були старшокласники з України, Польщі та Нідерландів, активно взялися до роботи, щоб допомогти одиноким, яких порадили працівники Спільноти взаємодопомоги «Емаус-Оселя», а також відчути себе потрібними і корисними громадянами.

На вулиці Івасюка команда підлітків із Нідерландів, Винниківської школи-інтернату, міст Костянтинівки, Канева, Миколаєва, Дмитровичів фарбувала браму, двері та вікна, косили і виривали траву. Разом із дітьми трудився вчитель із Нідерландів Мартін  Ванзайт – фарбував білою фарбою старенькі двері, показував, як правильно працювати пензликом Саманті та Моніці.

Хлопцям дав майстер-клас як вправлятися з косою сусід пані Тетяни, якій прийшли допомагати діти, пан Іван. Задоволений роботою юного косаря, сказав: «Будуть із тебе люди, бо хочеш працювати».

Власниця помешкання розпитувала дітей про проект «Твори добро», радіючи, що має стільки помічників. «Це добре, що дітей вчать не на словах, а на реальних справах, як можна допомагати людям,  – каже жінка. – Самій усю цю роботу мені довелося б робити дуже довго. Ще й принесли фарбу та пензлики зі собою. Одним словом – молодці».

Загалом із учасників проекту сформовано сім команд, які допомагали в господарстві сімом мешканцям Винник, які потребували помочі, – косили, виривали траву, фарбували брами, огорожі, вікна і двері, мили посуд та багато іншого. На запитання, чи було щось складно робити, в один голос відповідали: «Все нескладно. Щоб бути корисними, достатньо бажання».   

«Завдяки добрим справам ми виховуємо небайдужих громадян світу, залучаємо підлітків до активної громадської діяльності, вирішення соціальних проблем, інтегруємо дітей із особливими потребами в соціум, обмінюємося досвідом, вчимо підлітків ефективного спілкування, терпимості та толерантності», – зазначила директор Винниківської школи-інтернату Лілія Свистович.

Лариса КУБСЬКА

Теги: Семінар, Твори добро, школа-інтернат


Читайте також:
Коментарі
avatar