У Винниках уперше в Україні відкрили концертну залу імені Мирослава Скорика (ФОТО/ВІДЕО)
10.06.2017 11:05

Перший сезон проекту «Львівська філармонія у Винниках» завершили грандіозним концертом Мирослава Скорика, що відбувся у залі СЗШ № 29.

Відомий композитор, диригент, музикознавець, Герой України Мирослав Скорик подарував винниківчанам потужну джазову хвилю, поділившись із присутніми частиною свого творчого доробку.

Глядачі насолоджувалися «Джазовою прогулянкою», в якій взяли участь Львівський камерний оркестр Академія»,  відомі піаністи Мирослав Драган і Оксана Рапіта, керівник і концертмейстер Артур Микитка і, звичайно, диригент Мирослав Скорик.  

Під час концерту, який вразив розмаїтістю подання музики – від щонайтоншої лірики та експресивних мелодій до  творів, що торкалися людської душі, звучали джазові твори та парафрази маестро – цикл «П’ять джазових п’єс» для фортепіано та струнного оркестру («Приємна прогулянка», «Ненав’язливий мотив», «Візерунки», «Каприз», «В народному стилі»), «В старому джазовому стилі», «Дзига».

Також винниківчани та гості насолоджувалися творами класиків у  джазовому стилі, які опрацьовані Мирославом Скориком на сучасний лад, – «Місячна соната», «Апасіоната», «Мазурка»  ля мінор, «Для Елізи».

Віртуозне виконання творів продемонстрували дует піаністів у складі  Оксани Рапіти та Мирослава Драгана. Мирослав Скорик для кращого розуміння музики зробив анотації до творів, які звучали на концерті.

Кілька творів оркестр і солісти повторювали на «біс». Завершальним акордом концерту стало виконання «Мелодії», що вважається музичним бестселером, зворушує мільйони людей проникливим і  водночас потужним звучанням, викликаючи бурхливі оплески в аудиторії.

«Дата відкриття музичної зали імені Мирослава Скорика буде внесена не тільки в історію Винник, а й історію України, –  зазначив міський голова Винник Володимир Квурт. – Велике спасибі  маестро, солістам Оксані Рапіті та Мирославу Драгану, які є нашими земляками з Лисинич, а також оркестру «Академія» за неперевершений концерт. Ми завжди раді вітати вас у Винниках».

Мирослав Скорик зізнався, що хвилювався перед концертом, бо для нього стала несподіванкою інформація про відкриття концертної зали його імені. Він підкреслив, що отримав задоволення від спілкування з вдячною винниківською публікою.

Організатори свята якісної музики – Винниківська міська рада, управління культури, освіти ЛМР, департамент культури ЛОДА, клініка Заблоцького, СЗШ № 29, Винниківська санаторна школа-інтернат, волонтери ЛММГО «Золота молодь Винник» і Молодіжної ради при ВМР та, звичайно, Львівська обласна філармонія.

Проект «Львівська філармонія у Винниках» продовжать після канікул – вже у вересні.

Лариса КУБСЬКА

Теги: філармонія, СЗШ № 29, концертна зала, Мирослав Скорик


Читайте також:
Коментарі
avatar