У Винниках відбувся єдиний в Україні концерт грузинського танцювального колективу «Церулі»
12.07.2017 20:27

Сьогодні, 12 липня, у Винниках відбувся єдиний в Україні концерт всесвітньовідомого грузинського ансамблю танцю «Церулі-1». Це свято танцю – дієвий крок у співпраці в напрямі культури між нашим містом і містом Гурджаані (Грузія).

На сцені КЦ «Дозвілля» об’єдналися дві міста, дві країни, дві культури. Перед глядачами неперевершено виступили Народний ансамбль танцю «Святослав», зразковий ансамбль сучасного танцю «Карамель» Будинку дитячої та юнацької творчості Винник, зразковий колектив «Браво» с. Чишки, заслужений вокально-хореографічний ансамбль «Галичина», солісти Народного дому Винник. Ці колективи показали свої надбання у царині танцю і співів. Неабияк зраділа делегація посадовців із Гурджаані та учасники «Церулі-1» виконанню грузинської народної пісні «Суліко» новоствореним винниківським вокальним колективом «Згарда».

Грузинський темперамент присутні відчували в кожному танці, що представляли «Церулі». Юні танцюристи продемонстрували особливості народної хореографії, вражаючи вмінням танцювати на пальчиках, колінах. Дівчата зачаровували граціозністю, велично пересувалися маленькими кроками, немов лебеді. А хлопці під шалені оплески артистично виконували надскладні рухи, високі стрибки, розмаїті танцювальні прийоми, яким відзначається грузинський народний танець. Від обертання з великою швидкістю грузинських танцюристів на пальцях у м'яких чоботях у присутніх тамувало подих.

Гарне враження справляло все – музика, приголомшливі костюми, техніка танцюристів, відтворені багаті традиції Грузії.

За словами художнього керівника ансамблю "Церулі-1" Тимура Джанашвілі, у його школі займається 170 дітей, кращі виступають в ансамблі «Церулі». «Сьогодні у Винниках ми показали танці з різних частин Грузії, – розповів Т. Джанашвілі, – зокрема й осетинські, й абхазькі. Всі запитують, чи не ламають діти пальчики. Мої вихованці займаються танцями з п’яти років, навчаються усього поступово, тому й виконують такі складні елементи. Коли доходять до рівня майстерності танцювати на колінах, тоді ми їх беремо на виступи. Ми приїхали у Винники, повертаючись з Чехії. Завтра будемо вже на фестивалі у Польщі. Це єдиний наш виступ в Україні. Ми любимо Винники, тому й з радістю вже не один раз навідуємося сюди з концертами. Ми старалися. Думаю, нам вдалося подарували винниківчанам гарні враження та емоції».

Від імені делегації з міста Гурджаані виступила спеціаліст з питань культури Мегі Віку, яка щиро подякувала Винникам за гостинність: «Було приємно познайомитися з вашим містом, культурою, а головне – хорошими людьми. В Грузії та України є багато спільних цілей – це братерство, дружба і свобода. Символом нашої дружби став меморандум про співпрацю в соціальних, економічних, культурних питаннях, який підписали у 2017 році мер Винник Володимир Квурт і голова Гурджаанського муніципалітету Гіві Гергідзе. Цей меморандум ми офіційно сьогодні передаємо міському голові. Віримо, що проект буде успішним, а наші країни – ще сильнішими».

Зі словами вдячності звернувся до винниківчан і гостей з Грузії мер міста Володимир Квурт, наголосивши: «Ми сьогодні мали можливість насолодитися виступами найталановитіших дітей із України та Грузії, які поділилися з нами мистецтвом, працею, вмінням і любов’ю. «Церулі» – прекрасний колектив, що подолав на автобусі дев’ять тисяч кілометрів, щоб виступити у Винниках. Заради дітей ми і підписуємо угоди між містами, бо вони мають дати молоді шанс розвиватися, будувати спільне майбутнє наших країн».

Лариса КУБСЬКА

Теги: Зґарда, ансамбль Святослав, кц Дозвілля, ансамбль Карамель, ансамбль Браво, концерт, ансамбль Галичина, ансамбль Церулі-1


Читайте також:
Коментарі
avatar