Допоможемо винниківчанину Данилкові Струку почути світ
18.07.2017 16:23

Винниківчанину Данилкові Струку – рік і шість місяців. Більшу частину його життя батьки борються за можливість свого синочка чути і повноцінно жити.

Сім місяців маля носить слуховий апарат, що дозволяє йому сприймати звуки. Комунікабельний, веселий, жвавий хлопчик активно контактує з дітьми, на втіху батькам почав говорити щось трішки схоже на «баба», «мама». Це прогрес. Адже він зовсім не чує.

А ще Данилко любить бігати під дощем, але малюку цього не можна – ризикує намочити слухові апарати, без яких у нього в голові настає абсолютна тиша…

Кажуть, що за гроші здоров’я не купиш. Але не в цьому випадку. Операція допоможе почути світ, а життя набере барв. Самостійно батьки не можуть зібрати гроші на потрібний імплант.

«Коли Данилку було одинадцять місяців, ми помітили, що він занадто спокійно реагує на голосні звуки, – розповідає мама Людмила. – Поїхали в лікарню й почули діагноз – двобічна сенсоневральна глухота 4 ступеня. Щоб його підтвердити чи спростувати, звернулися у Київський лор-інститут. Від столичних фахівців почули те саме: допомогти дитині можна, якщо зробити операцію з вживлення кохлеарного імпланта. І потрібна ця операція до трьохрічного віку. Вони рекомендували оформити інвалідність, здати аналізи і стати на державну чергу. Спочатку ми не могли усвідомити, що Данилко зовсім не чує, були в розпачі. А далі активно взялися за збір коштів. Ми стали на чергу в квітні цього року і були під номером 349. Із того часу черга не просунулася. Хоч держава і виділяє кошти, але їх замало, бо в першу чергу їх скеровують на лікування діток, які, наприклад, перенесли менінгіт тощо».

Слухопротезування і кохлеарну імплантацію треба зробити до трирічного віку, тоді є повна надія, що дитина буде повноцінно розвиватися. Кохлеарний імплант – це електронний протез внутрішнього вуха, коли у внутрішнє вухо вставляються електроди і йде стимуляція. Але це не так, як окуляри – одягнув і вже бачиш. Коли вставляється кохлеарний імплант, дитина спочатку чує лише дивні звуки, шелест. У Києві його потрібно буде кілька разів налаштовувати на відповідний діапазон, а далі вже у Львові займатися реабілітацією. Скільки вона буде тривати – рік чи десять – ніхто не знає. Батьки та лікарі-сурдологи мають постійно займатися з дитиною.

Чим раніше слухопротезують малюка, тим більше він матиме шансів нормально розвиватися, чути, розмовляти й адаптуватися в суспільстві.

«Нещодавно мені у «Фейсбуці» написала жінка з Санкт-Петербурга, у якої була така сама проблема зі слухом дитини. Вона порадила звернутися у міжнародний благодійний фонд у Німеччині, що допомагає придбати імпланти дешевше. Ми дуже втішилися, що там він коштує 360 тисяч гривень, бо це значно менше, ніж в Україні. Чоловік їздив на заробітки, нам допомагала «Золота молодь Винник», яка організувала благодійний концерт для збору коштів на імплант Данилкові, прості люди. Зараз ми маємо 170 тисяч гривень. І надіємося, що зможемо зібрати усю суму. Звичайно, крім купівлі імпланту, потрібні будуть кошти на те, щоб привезти його з Німеччини в Україну…», – каже Людмила.

Допомогти винниківській родині може кожен: № 5168755532199680 (картка «Приватбанку», Струк Тарас Романович). Телефон матері дитини: 0981330668 (Людмила).

Лариса КУБСЬКА

Теги: протезування. імплант, винниківчанин, допомога


Читайте також:
Коментарі
avatar