Надія Косміаді представила картини батька в Історико-краєзнавчому музеї Винник
24.07.2017 17:06

Сьогодні, 24 липня, відбулося відкриття виставки Георгія Косміаді «Музика кольору». Щоб вона була доступною для винниківчан і гостей міста, попрацювали Арт-Ательє Георгія Косміаді, Рівненський обласний краєзнавчий музей, Історико-краєзнавчий музей Винник.

Із Рівного привезли 31 картину, що написані на різні тематики – сакральну, жіночу, ностальгічну, а також пейзажі, натюрморти.

Косміаді підходив до висвітлення кожної теми по-своєму. Наприклад, малював жіночі силуети з анонімними обличчями. Особливістю манери його письма було дотримання неовізантійського стилю, в якому домінують відтінки темних барв…

«Вибирали з понад п’яти тисяч полотен, – розповіла науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею, дослідниця творчості Георгія Косміаді Людмила Шлапак. – Картини, які ми привезли у Винники, представляють багатогранність мистецького таланту відомого художника, архітектора та педагога».

Директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига, відкриваючи виставку, зазначив: «Сьогодні у ваше місто приїхали не тільки роботи Георгія Косміаді, а й його дочка Надія Косміаді, яка повернула спадщину батька для Рівного й усієї України». Він розповів про перипетії життя художника, який народився на Кавказі, але найкраще почувався в Рівному, де працював вчителем образотворчого мистецтва у п’ятьох гімназіях міста. У 1940 році родина була змушена виїхати в Німеччину. Перше, що взяв із собою Косміаді, це були малюнки дітей, які він заховав у подвійному дні валізи…

52 роки ці картини і мистецьку спадщину Георгія повернула в Україну дочка, яка 22 травня цього року купила в Рівному приміщення і створила Арт-Ательє імені батька, що сприяє популяризації його творчості.

93-річна Надія Косміаді, яка живе у Рівному, але є громадянкою Німеччини, виступила на відкритті виставки, поділившись інформацією про батька та його педагогічний хист.

Про важливість повернення в Україну імен талановитих митців і їхньої спадщини, співпрацю з Рівненським музеєм розповіли директор Історик-краєзнавчого музею Винник Ігор Тимець, співробітник музею Лариса Караваєва.

Лариса Разінкова, голова Асоціаціації реставраторів Львівщини, подякувала Надії Косміаді за те, що відкрила людям творчий скарб свого батька, підкреслила значення таких виставок для розвитку культури України.

«Надзвичайно приємно, що у Винниках експонується виставка такого масштабу. Вона унікальна, адже завдяки їй ми дізнаємося не тільки про непересічного художника, а й про педагога, який охоче ділився своїм талантом із дітьми», – зазначив заступник міського голови Винник Богдан Шустер.

Виставка «Музика кольору» триватиме в Історико-краєзнавчому музеї Винник протягом липня-серпня.

Лариса КУБСЬКА

Теги: ігор тимець, Георгій Косміаді, музей, виставка, Рівне, Богдан Шустер


Читайте також:
Коментарі
avatar