Старі мешти замість газу і дров?
31.07.2017 15:03

Подорожчання газу та електрики змушують людей шукати інші варіанти для опалення будинків. На рівні держави розглядаються шляхи здешевлення палива завдяки альтернативним джерелам, утеплення помешкань, а населення кидає в пічку чи котел усе, що горить. І мова не про дрова. Усе частіше для опалення використовують непридатні для носіння речі, пластикові пляшки, нехтуючи застереженнями фахівців про зворотній бік такого дешевого «тепла».

Нещодавно чималу «плантацію» старих шкарбанів бачили у селі Чишки. Але після того, як громадські активісти забили на сполох, зношене взуття щезло. Говорять, що його сховали в гаражах. До холодів. Місцеві розповідають, що старими мештами палять у багатьох навколишніх селах, бо придбати його можна практично за безцінь – 50-100 гривень за машину!

Мешканці переживають, коли бачать чорний дим, але не хочуть жалітися на сусідів. А спалювання усього, що потрапляє під руки і горить, негативно впливає на здоров’я.

Розшифрувала, що приховується за словом «небезпечно», коли люди палять використане взуття чи пластикові пляшки, інженер кафедри технологіі біологічних сполук, фармаціі та біотехнологіі «Львівської політехніки», мешканка Чишок Оксана Демус: «Вироби на основі полівінілхлориду, а також шкірзамінник при горінні утворюють чимало токсинів. Спалювання гуми, поролону, лінолеуму, поліетиленових пакетів, пластикового посуду супроводжується викидом у атмосферу діоксинів та інших канцерогенів, що є причиною різних недуг, наприклад, ракових захворювань, захворювань органів дихання, ендокринної системи... Численні дослідження свідчать, що мінімальних безпечних меж впливу канцерогенів не існує – будь-які дози, що перевищують звичайний природний фон, шкідливі. Цікавий факт – один із найсильніших канцерогенів Є 2,3,7,8 – тетрахлордибензопарадиоксин – використовувався американцями під час в'єтнамської війни».

Лариса КУБСЬКА

Теги: спалювання, Оксана Демус, Чишки, токсини, небезпека, старе взуття, канцерогени


Читайте також:
Коментарі
avatar