Учні Школи мистецтв вивчали культуру лемків під час міжнародного проекту в Польщі
04.08.2017 18:17

Делегація з учнів і заступника директора Школи мистецтв міста Винники протягом тижня брала участь у міжнародному проекті «Ближче до культури, ближче до традицій, ближче до джерел». Його розробила власниця садиби для туристів польського села Лосє – лемківське село на Закерзонні, розташоване в Горлицькому повіті (Польща).

Винниківчани, які жили в її гостьовому будиночку, в рамках співпраці вивчали культуру лемків завдяки Товариству «Братня душа».

За програмою проекту діти брали участь у цікавих майстер-класах, відвідували виставки в музеях, дивилися фільм про драматичний перебіг виселення лемків із їх етнічних територій, піднімалися на ратушу, ходили в гори, каталися на конях, оглядали околиці, оздоровлювалися мінеральною водою, яка є в цій місцевості. А насамкінець малювали враження від тижневого перебування на проекті. Із дитячих малюнків планують сформувати виставку.

«Ми відвідували Службу Божу в місцевій церкві, – розповіла заступник директора Школи мистецтв Ольга Зайцева. – Священик правив українською мовою, бо тут проживали і зараз живуть чимало українців. Бачили багато дерев’яних закинутих церков, в яких нема відправ, але за ними наглядають, і вони слугують як музеї. Наша делегація виступила з піснями після Служби Божої. Діти взяли участь у фестивалі в місті Шимбарк, в якому знаходиться середньовічний замок. Там були різні розваги для молоді, як-от лицарський турнір та багато іншого. Вихованці Школи мистецтв приїхали зі своєю невеличкою експозицією – виробами з бісеру, ляльками-мотанками, картинами… Ці дитячі витвори винниківчан викликали зацікавлення у відвідувачів фестивалю, деякі роботи навіть хотіли купити».

Лариса КУБСЬКА

Теги: Ольга Зайцева, лемки, школа мистецтв, міжнародний проект, Польща


Читайте також:
Коментарі
avatar