«Власники житлової та нежитлової нерухомості повинні заплатити податок». – Марія Банах
05.09.2017 12:27

м. Винники

У Винниківській міській раді повідомили, що згідно статті 266 Податкового Кодексу України визначено платників податків на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: фізичних і юридичних осіб, які володіють житловою або нежитловою нерухомістю.

Оподатковуються квартири, які належать фізичним особам (незалежно від кількості квартир) – площею більше 60 квадратних метрів і житлові будинки (незалежно від їх кількості – площею більше 120 квадратних метрів).

Ставки на поточний рік встановлюються рішенням ради.

«Наголошую, що юридичні особи повинні заплатити згаданий податок за 2017 рік , а фізичні особи сплачують  податок за – 2016 рік із застосуванням минулорічних ставок, - мовить начальник відділу фінансів і економіки Винниківської міськради Марія Банах. – Також нагадаю, що в 2016 році ставка податку для об‘єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, рішенням Винниківської міськради становила для квартири – 0,5 відсотка від мінімальної зарплати (6,89 гривень), для житлового будинку – 1 відсоток від мінімальної зарплати (13,78 гривень). Протермінований місяць оплати згаданого податку порушникові обійдеться штрафом у сумі 10 відсотків від нарахованого платежу. За другий протермінований місяць порушник заплатить уже 20 відсотків від цієї суми».

Але це ще не все. Як повідомила посадовець, окрім штрафу порушникові нараховується пеня – 0,05 відсотка від загальної суми за кожний протермінований день.

Якщо квитанція на оплату згаданого податку вчасно не надійшла, то власникові нерухомого майна треба самостійно звернутися до органу Фіскальної служби за місцем проживання.

Телефон для довідок: 297-31-44. За цим номером телефону фізичні особи також можуть дізнатися й про суму податку за земельну ділянку (якщо вони мають її у власності).

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: Марія Банах, міська рада, податок


Читайте також:
Коментарі
avatar