Винниківська МР нагадує мешканцям міста про сувору заборону спалювати сухостій і рештки рослин
12.09.2017 14:47

Із настанням осені багато людей, прибираючи на своїх присадибних ділянках, городах і грядках, спалюють рештки сухої трави, сухостій. А цього робити не можна!

Адже за самовільне спалювання сухої рослинності порушники нестимуть адміністративну відповідальність.

Нагадуємо, що спалювання сухої рослинності чи її залишків, соломи, стерні та опалого листя призводять до зміни видового складу рослинності, зокрема, сіножаті перетворюються на плантації грубого бур’яну. Під час горіння сухостою виділяються мікрочастинки диму, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

Разом із сухою рослинністю  згоряє й сміття (пластикові пляшки, пакети), що може стати причиною виникнення онкологічних захворювань.

Через спалювання сухостою виникають пожежі, гинуть люди, згоряють ліси й збіжжя на полях, гине мікрофлора й мікрофауна. Через це гинуть і люди, нищиться їхнє майно (машини, будинки тощо).

 Законом України «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання сухої рослинності, соломи, стерні чи опалого листя. За вчинення даного порушення передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, ті ж дії вчинені в межах території та об’єктів природно заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів.


Теги: екологія, міська рада, Пожежа, рослинність, сухостій


Читайте також:
Коментарі
avatar