У санаторній школі-інтернаті відбулася прем’єра фільму, в якому задіяні винниківчани
28.09.2017 18:39

Сьогодні, 28 вересня, у Винниківській санаторній школі-інтернаті відбувся прем’єрний показ короткометражного фільму «Не боюсь!». Тридцятихвилинну стрічку виготовила Львівська кінокомпанія «Життя», що створена усього три місяці тому.

Із радістю та гордістю за своїх талановитих учнів розпочала презентацію фільму директор санаторної школи-інтернату Лілія Свистович, подякувавши за працю команді кінокомпанії та учням, педагогам і батькам.

Режисер і автор сценарію кінострічки Богдан Хомин підкреслив, що фільм вперше показали глядачам, але його вже розіслали на фестивалі короткометражних фільмів багатьох країн світу – Австралію, Великобританію, Польщу, США, Іспанію…

Зйомки відбувалися переважно у Винниківській санаторній школі-інтернаті, а також у місцевій церкві Різдва Івана Хрестителя, вулицях Винник і центральній частині Львова. Головні ролі виконали учні школи-інтернату Роман Чемерис і Соломія Маркевич, учні шкіл Львова. Більшість акторів короткометражки – винниківчани – школярі, педагоги, батьки. Важливу роль священика, який переконливо пояснює, що таке самогубство і закликає цінувати життя, виконав отець Орест Чекан.

Хоча на сайті кінокомпанії зазначено, що «Не боюсь!» – історія про романтичне кохання двох школярів, важливих тем у фільмі набагато більше. «У фільмі показано взаємини батьків і дітей, недружня атмосфера в класі, корупція в суді, роль церкви в житті молоді, становлення характеру справжнього чоловіка та багато іншого», – підсумував заступник міського голови Винник Богдан Шустер, подякувавши акторам і людям, які задіяні в процесі виготовлення короткометражної стрічки.

Автор сценарію і режисер фільму Богдан Хомин розповів, звідки виник сюжет для фільму: «У газеті «Життя» я прочитав оповідання Оксани Гарасим про підлітків. Воно настільки мене вразило, що вирішив його екранізувати».

За його словами, головна мета кінострічки – бажання зберегти життя підлітків, молоді, яка імпульсивно та необдумано робить жахливий вибір – через якісь проблеми намагається закінчити життя самогубством.

«Попри те, що фільм має недопрацювання – акторські, операторські, режисерські, озвучувальні, – я вважаю, що він має потужний зміст, здатний зацікавити молодь і утримувати її увагу», – каже Богдан Хомин.

Його думки підтвердили глядачі після показу кінофільму, які були вражені життєвим сюжетом, який побачили на екрані.

Лариса КУБСЬКА

Теги: премєра, молодь, кінострічка, школа-інтернат


Читайте також:
Коментарі
avatar