В «Оселі» підсумували результати роботи проекту опіки та допомоги літнім людям за рік
10.10.2017 17:12

У крамничці «Емаус-Оселі» презентували результати праці, які важко виміряти в грошовому еквіваленті. Її цінність – у допомозі літнім людям відчувати себе повноцінними і потрібними, наданні їм можливостей для спілкування, осягнення чогось нового і цікаво, зрештою – наданні необхідних соціально-побутових послуг.

Рік тому спільнота взаємодопомоги «Оселя» та Винниківська міська рада зробили важливий крок до покращання соціального клімату мешканців – у крамничці «Оселі» урочисто відкрили Клуб літніх людей. Його діяльність реалізовують у рамках проекту «Соціальні послуги-спільними зусиллями» за підтримки European Union in Ukraine в партнерстві із Ukrainian Center for Independent Political Research та ASB Georgia.

Сьогодні, 10 жовтня, підсумували роботи Клубу літній людей за рік. Презентацію, в якій зібрали інформацію та світлини щодо організації, напрямів діяльності, проведених заходів і статистичні дані кількості осіб, які взяли участь у проекті, представила соціальний працівник Ольга Біянська.

У межах програми здійснювали роботу за трьома основними напрямами – соціальний супровід двадцятьох літніх винниківчан на дому, організація і діяльність Клубу літніх людей, надання послуг літнім бездомним особам в Осередку підтримки бездомних. Загалом працівники «Оселі» задіяли в проекті 357 учасників-людей літнього віку.

Протягом року в крамничці «Оселі» відбулася низка заходів, серед яких – майстер-класи, мандрівки, вистави, кінопокази, свята Миколая, Різдва, Шевченківський вечір, День матері, фотоподорож із Миколою Тинкалюком і багато іншого. Допомагали в їх проведенні волонтери та друзі спільноти.

Керівник міжнародного проекту, представник «Оселі» Наталя Мисула зазначила: «За цей рік ми згуртувалися – «Оселя» зблизилася з мешканцями Винник, представниками громадських організацій і влади. Важливо, щоб всі люди почувалися членами громади, знаходили шляхи творити атмосферу Винник на основі добра та підтримки один одного».

Заступник міського голови Богдан Шустер підсумував, що у наш непростий час важливим є спілкування, яке забезпечили в Клубі літніх людей, подякував працівникам «Оселі» за допомогу літнім винниківчанам, які потребують уваги та опіки вдома.

Мешканці Винник, які є членами Клубу літніх людей, щиро дякували за допомогу та організацію їхнього дозвілля, а також самі проявили ініціативу, запропонувавши наступним заходом зробити презентацію книги Андрія Куркова, що написана за участі Наталії Саноцької і Мар’яни Сохи, «Рух «Емаус»: Історія солідарності».

Лариса КУБСЬКА

Теги: Ольга Біянська, Наталя Мисула, допомога, соціальні послуги, літні люди, Емаус-Оселя


Читайте також:
Коментарі
avatar