У Винниках «надзвичайники» зібрали розлиту ртуть
19.10.2017 16:36

Нещодавно в одному з винниківських помешкань люди випадково розбили медичний термометр і вкрай небезпечна для людського організму ртуть потрапила на підлогу. Добре, що мешканці згаданої квартири не розгубилися й вчасно повідомили про цей випадок відповідні служби, які негайно прибули за викликом і нейтралізували небезпечну сполуку.

«Справді, згаданий вами випадок трапився у Винниках 3 жовтня, - розповідає провідний інспектор Личаківського РВ міста Львова ГУ ДСНС України у Львівській області, лейтенант служби цивільного захисту Андрій Войтович. – Цього дня о 19-53 надійшла інформація з Винник, що в одній із квартир на вулиці Івасюка,48 було розбито медичний термометр. На місце надзвичайної події негайно прибули фахівці відділення радіаційно-хімічного та біологічного захисту загону технічної служби ГУ ДСНС України у Львівській області, які й зібрали 2 грами розлитої ртуті».

Посадовець також нагадав правила безпеки у випадку розливу ртуті.

Отож, потрібно пам‘ятати: Ртуть липне до поверхонь і її можна мимоволі рознести в усі кімнати помешкання, де трапилася надзвичайна подія.

Далі потрібно відчинити вікна та зачинити двері в кімнату, де розбився термометр. Ретельно провітрити квартиру, але в жодному разі не можна створювати перетяг!

Якщо ви беретеся за збір ртуті, то одягніть гумові рукавички та захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов’язкою.

Щоб не залишити в приміщенні жодної кульки ртуті - скористайтесь ліхтариком або лампою.

Далі максимально ретельно зберіть ртуть і всі розбиті частини медичного термометра у скляну банку з холодною водою, щільно закрийте її кришкою, що закручується. Вода потрібна для того, щоб ртуть не випаровувалась. Банку зберігайте далеко від нагрівальних приладів. Дрібні крапельки можна зібрати за допомогою шприца, гумової груші, двох аркушів паперу, лейкопластиру, скотчу або вологої газети. Банку зі ртуттю необхідно передати фахівцям, які прибудуть за викликом.

Місце розливу ртуті обробіть розчином хлорного вапна або хлораміну. Це окислюватиме ртуть та приведе її в нелетючий стан. Якщо ви не маєте цих розчинів, можна приготувати мильно-содовий розчин: 30 грамів соди, 40 грамів тертого або рідкого мила на літр води.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- Викидати термометр у сміттєпровід, адже випаровування двох грамів ртуті здатні забруднити шість тисяч кубометрів повітря;
- підмітати ртуть віником – жорсткі прути перетворять отруйні кульки в дрібний ртутний пил;
- збирати ртуть за допомогою порохотяга – повітря, що продувається ним, полегшує випаровування рідкого металу. До того ж, порохотяг після цього доведеться відразу ж викинути;
- прати одяг і взуття, які контактували з ртуттю, в пральній машині. Одяг краще викинути;
- зливати ртуть у каналізацію. Вона має властивість осідати у каналізаційних мережах.

Надзвичайники наголошують, якщо дитина з’їла ртутну кульку, то необхідно одразу викликати в дитини блювоту і терміново зателефонувати у пункт швидкої медичної допомоги.

Також медики радять пити більше сечогінної рідини (чай, кава, соки), бо ртутні утворення виводяться з організму через нирки.

При важких гострих отруєннях - негайно промийте шлунок водою з 20-30 грамами активованого вугілля, або білковою водою (збитий з водою яєчний білок), після чого дайте молоко, а потім проносне.

Нагадаємо також, що декілька років тому в одній із господарських споруд у Винниках (на вулиці Яворницького) було виявлено скляну посуду, де зберігалася ртуть. Господарі випадково виявили цю небезпечну знахідку. З їх слів, колись дуже давно цю небезпечну речовину там заховав хтось із їхніх старших за віком родичів. Тоді надзвичайними також вилучили згадану речовину. А всі інші питання щодо її походження так і залишилися без відповіді.

Володимир ГАВРИЛІВ
Фото: http://chelovek-online.ru/

Теги: Градусник, Ртуть, МНС, надзвичайники, ДСНС


Читайте також:
Коментарі
avatar