Сергій Герман розповів про свою нову книгу про Шептицького
24.10.2017 13:34

Сьогодні, 24 жовтня, у бібліотеці для дорослих міста Винники відбулася презентація книги Сергія Германа «VIA Романа. Життя митрополита Андрея Шептицького».

Книга побачила світ у видавництві «Ярославів вал». У ній у художній формі вперше відтворено увесь життєвий шлях митрополита Андрея Шептицького, а не окремі періоди його біографії.

«Творча зустріч винниківчан із автором книги про Шептицького – ініціатива голови Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Львівщини Михайла Ватуляка, – зазначила завідувач бібліотеки для дорослих Ірина Андрухів. – Презентація книги «VIA Романа. Життя митрополита Андрея Шептицького» Сергія Германа – можливість дізнатися якнайповніше про величну постать української історії».

Про важливість появи такої праці свідчить лист-подяка авторові від Блаженнішого Святослава, який зачитала Ірина Андрухів.

Сергій Герман розповів про те, як писав книгу про митрополита Андрея. На її написання він використав чотири роки. На сторінках книги подано життєвий шлях Шептицького.

«Я відчуваю відповідальність за те, що пишу, – підкреслив Сергій Герман. – Тому всі дати, прізвища відповідають історичній правді. Достовірність поданих фактів допомагали з’ясовувати два експерти з історії та історії церкви. Теологічні праці вимагають підготовки. А ця книга написана для широкого кола читачів – популярно, використано сучасну лексику».

За словами автора, перед читачем постають українські проблеми у Галичині на тлі буремної епохи, що символізувалася різними політичними перипетіями.

Сергій Герман і Михайло Ватуляк відповіли на запитання винниківчан, які прийшли на презентацію, а також почули про книгу «Митрополит Андрей Шептицький. Дар Бога Україні», автором першої частини якої є владика Андрій Сапеляк, а упорядником і автором другої частини – мешканка Винник, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України Оксана Сапеляк.

Лариса КУБСЬКА

Теги: Шептицький, митрополит, книга, Сергій Герман, презентація, бібліотека


Читайте також:
Коментарі
avatar