Дівочий хор «Зґарда» представив Винники на Всеукраїнському фестивалі «Співаймо канон»
20.11.2017 11:27

Протягом 16-19 листопада відбувся VIII відкритий дитячо-юнацький хоровий фестиваль «Співаймо канон».

Цьогорічний фестиваль проходив у формі концертних презентацій, а присвятили його народній пісні.

«Ми вперше виступили за межами Винник – на сцені Львівської філармонії, але наполегливо готувалися до конкурсів, – розповіла учасниця дівочого хору «Зґарда» Марія Палько. – Участь у фестивалі взяли 44 хорових колективи, а це понад півтори тисячі співаків. Ми виступили у віковій категорії від 17 до 25 років, де свої пісенні здобутки презентували відомі колективи».

Особливістю фестивалю є те, що обов’язково потрібно було виконати канон – поліфонічна музична форма, у якій всі голоси виконують мелодію провідного голосу, вступаючи за чергою.

Творчий керівник Наталія Ключинська і вокалісти «Зґарди» представили присутнім канон у стилі бароко «Cantate Domino» композитора Дітріха Букстехуде, «Мальви» Володимира Івасюка й обробку народної пісні «Не стій, вербо» (солістка Ірина Мельник, концертмейстер Марія Бобрик). Гостею фестивалю була відома українська композиторка Богдана Фільц. Дівчата розповіли, що коли підійшли до неї поспілкуватися, жінка, дізнавшись, що вони з Винник, запитала, чи знають про винниківського оперного співака зі світовим іменем, педагога, музиканта-патріота Романа Прокоповича. Це здивувало й потішило колектив, адже Богдана Фільц живе в Києві, але знає про Винники.

Лариса КУБСЬКА

Теги: Марія Палько, Згарда, Канон, Фестиваль, дівочиий хор


Читайте також:
Коментарі
avatar