У Винниках відбулася творча зустріч із знаною поетесою Марією Прокопець
26.11.2017 20:11

Сьогодні, 26 листопада, на творчу зустріч із винниківчанами завітала знана поетеса, письменниця й композитор Марія Прокопець.

Не дивлячись на те, що сьогодні остання неділя цьогорічних осені та листопада, а на дворі – холодно й вогко, в приміщенні Народного дому Винник було тепло й затишно. Адже тут панувала атмосфера творчості й патріотизму.

Марія Прокопець провела своє, з її слів, «босоноге повоєнне дитинство» саме у Винниках. Адже батькам майбутньої поетеси довелося довго переховуватися від комуністичного режиму, який безперестанку вишукував українських патріотів і безжально їх знищував. А батьки Марії Прокопець були завжди відданими Україні патріотами.

А рідні поетеси й зараз є мешканцями Винник. Зокрема, рідна сестра пані Марії – Галина Проскурницька виступає у складі ансамблю «Винниківчани».

Побачити знану мисткиню й почути її правдиве й пророче слово сьогодні прийшло дуже багато людей. Зокрема, були й її колишні сусіди та друзі дитинства.

«Я втішена тим, що знову побачила нашу Марію, адже з ще маленькими з нею дружили й бавилися, - зауважує її колишня подруга (бо зараз живуть у різних містах), винниківчанка Оксана Бадунь – Я щиро радію за Марію, тішуся з того, що вона досягнула в своїй творчості. Я завжди цікавилася її творчим доробком. І разом з іншими її колишніми сусідами передаю їй щиру подяку за її прекрасну поезію та наші сердечні вітання».

Дуже зворушливим був виступ поетеси, яка розповіла багато цікавих історій зі свого життя.

А творчість пані Марії дозволила їй побувати далеко за межами Львівщини й України.

На творчі зустрічі її запрошували і в Київ, і в різні міста Польщі, де сильна українська спільнота. І всюди жінка пропагувала рідне слово, правду про Україну, про нашу стражденну й, водночас, героїчну історію.

Поетеса розповіла зворушливу історію про старенького дідуся, який лікувався в одній із лікарень і молився за те, щоб йому дочекатися незалежної України. Це був Михайло Шатківський, який із надією й тривогою сприймав усі події, які відбувалися напередодні проголошення незалежності України. Дідусь дуже хвилювався, що не діжде цієї благословенної миті. А Бог усе ж допоміг йому дочекатися її. Пані Марія розповіла, що після того, як вона зайшла в лікарняну палату до дідуся й повідомила йому цю радісну подію, то очі старенького засяяли щастям і з них викотилися дві сльозинки (чоловік уже був у дуже важкому стані). Після цього він помер, але перед смертю його найзаповітніша мрія стала реальністю. Ось цей зворушливий випадок і став для пані Марії поштовхом до створення поетичних творів.

Цього вечора на сцену виходили й учасники ансамблю «Винниківчани» (художній керівник Володимир Завербний), які виконували патріотичні твори, а також пісні на слова Марії Прокопець.

Вірші знаної поетеси виконували і юні вихованці Народного дому, і учасниці ансамблю «Винниківчани» Ганна Куришко, Стефанія Богуш, Орися Глущак, Галина Проскурницька, Стефанія Гілета. Чудові пісні прозвучали цього вечора й у виконанні дуетів Галини Мішталь і Василя Кіпрана та Марії Сидурко і Василя Кіпрана.

Федір Гупало виконав твір-реквієм «Саліна» на слова Марії Прокопець.

Твори поетеси також прозвучали у виконанні Заслуженого артиста естрадного мистецтва України Богдана Цісінського («Данилові вогні») і лауреата багатьох республіканських конкурсів естрадної пісні, начальника відділу гуманітарної політики Винниківської міської ради Зоряни Корчовської («Диво-птиця» і «Серпень»).

Пані Марія Прокопець також активно підспівувала артистам.

«Я дякую Богові за можливість сьогодні перебувати на сцені разом із Вами, шановна пані Маріє, знаною поетесою, композиторкою, письменницею», - наголосила в своїй промові організатор цієї творчої зустрічі, керівник Народного дому Винник Наталія Вінярська.

На завершення творчого вечора Наталія Вінярська також подарувала поетесі Марії Прокопець букет квітів і виконала чудову пісню.

Володимир ГАВРИЛІВ

Теги: винниківчани, Наталія Вінярська, Марія Прокопець, народний дім


Читайте також:
Коментарі
avatar