20-літня річниця посвячення храму Різдва Івана Хрестителя
12.01.2018 20:35

4 січня виповнилося рівно 20 років від дати посвячення храму Різдва Івана Хрестителя у Винниках.

Ця подія мала величезне значення для життя міста, адже до відновлення храму були залучені численні винниківчани ‒ представники влади, бізнесу, громади та військовослужбовці.

Газета «Винниківський Вісник» подала розлогу статтю про події, які передували освяченню, та фоторепортаж про саме освячення храму. Завдяки інтерв’ю п. Петра Кондришина, одного з ініціаторів віднови храму, повністю збережена хронологія тих подій та імена усіх, хто долучився до віднови. Пан Петро неодноразово наголошував у своїх словах про надзвичайну згуртованість та завзяття усієї громади, завдяки яким вдалося так швидко відновити храм з руїни.

За всю історію свого існування ця будівля пережила немало змін. 1936 року німецькі колоністи, протестанти за віросповіданням, спорудили кірху для своїх релігійних потреб. Проте уже в 40-их роках із приходом до Винник більшовиків кірха була перетворена на склад зерна, а з 50-их років до 90-их використовувалася як магазин.

Будівельні роботи у приміщення розпочалися у жовтні 1996 року і до кінця наступного 1997-го храм був уже повністю відновлений. За цей час був проведений капітальний ремонт приміщення – демонтоване перекриття між першим та другим поверхами, зміцнена стеля, відновлені аркові вікна, перекритий дах та відновлена дзвіниця.

Організаційними роботами керували о. Петро Паньків, о. Михайло Дроздовський та тодішній голова церковного братства Володимир Джумак. Проект інтер’єру храму розробив Степан Костирка, а оздобили храм художники Микола Костів та Степан Гриньків.

За словами о. Петра Паньківа, «місійним празником у Винниках завжди вважалося 7 липня – Різдво Івана Хрестителя. Цей празник завжди об’єднував усіх парафіян, тому було вирішено дати саме таке ім’я новопосвяченому храму».

4 січня 1998 року відбулося урочисте посвячення храму Різдва Івана Хрестителя. Очолив посвячення Владика Юліан Гбур. На урочистості були присутні священики та численні парафіяни нового храму.

Маріанна П'ЯТАКОВА

Теги: храм, церква, кірха, посвячення


Читайте також:
Коментарі
avatar