У Винниках відбулась перша і особлива «Коляда незабутого краю» (ФОТО)
21.01.2018 13:29

У суботу, 20 січня, Винниківська міська рада та регіональне товариство “Закерзоня” у складі “Надсяння м. Винники” та храм Різдва Івана Хрестителя провели першу і особливу переселенську «Коляду незабутого краю».

Участь у коляді взяв Преосвященний владика Володимир (Груца), який благословив цей захід. Усіх присутніх привітала заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос- Ворончук.

Учасниками «Коляди незабутого краю» були хори «Воскресіння», «Надсяння», «Лемковина», «Холмщина», «Згарда», «Заграва» та вокальний ансамбль «Розмай».

«Місто завжди раде добрим людям, але сьогодні, дійство, напевно, особливе. Особливе для нашого маленького галицького міста з великим серцем, бо сьогодні, в цьому храмі, звучатиме коляда, яку співали ваші батьки, яку співали ваші прапраотці, коляда, з якою народжувались, якою тішились, – і це дуже важливо, – відкрив фестиваль «Коляда незабутого краю» міський голова Винник Володимир Квурт. – Містечко, куди приїхали, куди переселилися з тих західних земель, сьогодні стало вашою домівкою і саме у Винниках сьогодні звучатиме ця чудова пісня. Пісня до Бога, пісня, яка буде стверджувати, що ми українці, яких розвіювало і віятиме по цілому світі. Ми є, і ми будемо, і будемо тішитись, і ми будемо з Богом. А якщо ми будемо з Богом, то з нами буде все: і щастя, і радість, і здоров’я, і найголовніше – успішна, цвітуча Україна».

Особливу коляду виконували діти, внуки та правнуки переселенців ‒ людей, які в часі Другої світової війни були примусово виселені з земель Закерзоння до Винник та навколишніх сіл.

Символічним є те, що коляда переселенців відбувалась у безпосередній близькості біля майбутнього духовного центру Святої Софії Премудрості Божої. Однією з частин цього центру стане Музей депортованих та переселених народів з території України. І першими до цього майбутнього храму і духовного центру йдуть саме переселенці ‒ люди, які були позбавлені рідної землі, і люди, які знайшли свою другу домівку  у Винниках.

Оскільки за межами своїх земель опинилися українці, які належали до різних християнських конфесій, коляда об'єднала представників чотирьох конфесій нашої області.

Джерело: http://vynnyky-rada.gov.ua/, https://galinfo.com.ua/


Теги: Коляда, храм, Закерзоння, Різдво


Читайте також:
Коментарі
avatar