Коляда незабутого краю духовно спорудила центр Святої Софії (ВІДЕО)
21.01.2018 22:46


Більше фото можна переглянути у фоторепортажі «Коляда незабутого краю»

Як ми вже повідомляли, у суботу, 20 січня, у храмі Різдва Івана Хрестителя відбулася надзвичайна подія для парафії ‒ перша і особлива «Коляда незабутого краю»!

На цьому урочистому заході колядували хори та вокальні колективи, чиї учасники представляють землі Закерзоння. У часі Другої світової війни мешканців тих українських земель примусово переселили до Винник та навколишніх сіл. Завдяки згуртованості й спільній коляді діти, внуки та правнуки переселенців зберігають пам’ять про своїх родичів та свої традиції.

Цього вечора присутні у храмі парафіяни, духовенство різних конфесій та почесні гості на чолі з Єпископом-помічником Львівським Володимиром, міським головою Винник Володимиром Квуртом та представниками обласної влади почули справді унікальні колядки та щедрівки у виконанні юних та уже сивочолих учасників.
У коляді взяли участь хори «Воскресіння, «Надсяння», «Лемковина», «Холмщина», «Згарда», «Заграва» та вокальний ансамбль «Розмай».

Організаторами свята стали Регіональне товариство «Закерзоння», Винниківська міська рада та храм Різдва Івана Хрестителя.

Ця перша і особлива «Коляда незабутого краю» була спеціально організована на підтримку майбутнього духовного центру Святої Софії Премудрості Божої. Будова центру розташована у безпосередній близькості до храму Різдва Івана Хрестителя, де відбулася коляда.

Однією з частин духовного центру Святої Софії стане Музей депортованих та переселених народів з території України. І дуже символічно, що першими до цього майбутнього центру прийшли з колядою саме нащадки переселенців. Адже цей храм і центр стане їхнім духовним домом, місцем для зібрання і місцем збереження пам’яті про рідну землю і традиції.

Настоятель храму Різдва Івана Хрестителя, отець Володимир Климюк, який сам походить з родини переселенців з Холмщини, так висловився про вчорашню подію:

«Храм Святої Софії сьогодні був споруджений духовно. Хор «Холмщина», який виступав першим, заклав фундамент цього храму, наступні хори і колективи звели стіни та внутрішню оздобу, а винниківський хор «Воскресіння», який завершив вечір, увінчав цей духовний храм куполами та хрестами. Тепер з Божою поміччю ми повинні втілити цей духовний храм у реальність, щоб колядувати і прославляти Бога уже в його справжніх стінах!»

Заохочуємо усіх небайдужих людей до молитви за майбутній храм та духовний центр Святої Софії Премудрості Божої.

Маріанна П'ЯТАКОВА


Теги: храм, Володимир Климюк, Закерзоння, Різдво, Коляда


Читайте також:
Коментарі
avatar