У храмі Різдва Івана Хрестителя завершилися передвеликодні реколекції
25.03.2018 16:10

Отець Тарас Боровець

23, 24 та 25 березня у Винниках в храмі Різдва Івана Хрестителя тривали передвеликодні реколекції, які провадив отець Тарас Боровець (фото).

Отець Тарас є доктором фундаментального богослов’я, викладачем дисципліни «Релігієзнавство» у Львівській Духовній Семінарії, священиком храму Преображення ГНІХ у Львові та цензором Львівської Архиєпархії.

Упродовж трьох днів о. Тарас служив Службу Божу у винниківському храмі та провадив духовні науки, спрямовані на обнову християнина і приготування до зустрічі Воскресіння Господнього. Зокрема, у своїх науках о. Тарас наголошував на тому, якою має бути правильна сповідь ‒ за формою та змістом.

«Після доброї сповіді християнина повинна переповнювати радість ‒ радість очищення, оновлення і єдності з Христом. Так само, як природа оживає і оновлюється навесні після довгої зими, так і християнин оновлюється духовно після глибокої і щирої сповіді», ‒ стверджує о. Тарас.

Отець Тарас привіз з собою із храму Преображення ГНІХ мощі блаженних священомучеників Омеляна Ковча та Петра Вергуна. Над мощами була прочитана молитва про заступництво священомучеників над усіма родинами наших парафіян.

Омелян Ковч вважається покровителем душпастирів УГКЦ. У 1944 році він загинув у концтаборі «Майданек» у Польщі, де до кінця свого життя провадив душпастирську діяльність і відмовлявся від звільнення.

Апостольський Візитатор Петро Вергун після судового процесу 1945 року у Києві над українською греко-католицькою ієрархією був засуджений на 8 років і вивезений до Сибіру. Після закінчення ув’язнення отцеві Петрові заборонили повертатися додому й заслали на довічне перебування у с. Ангарський Красноярському краю. 2004 року експедиція віднайшла чесні мощі о. Петра й перевезла їх до України.

2001 року папа Іван-Павло ІІ під час візиту до Львова проголосив Омеляна Ковча та Петра Вергуна блаженними священомучениками УГКЦ.

Маріанна П'ЯТАКОВА


Теги: сповідь, храм, реколекції, парафіяни, Тарас Боровець, Великдень, прихожани


Читайте також:
Коментарі
avatar