У Винниках відкрилась виставка робіт відомої винниківської художниці
27.03.2018 15:12

З 22 березня КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» запрошує відвідати виставку робіт відомої винниківської художниці Ірини Банах-Твердохліб за адресою: м. Винники, вул. Івасюка 5. Співорганізатор: Бібліотека-філія №34 ЦБС для дорослих м. Львова.

Виставка відкрита з нагоди 100-річчя від дня народження мисткині і представляє різноманітні ділянки творчості І. Банах-Твердохліб: малярство, графіку, емаль, вибійку, які підкреслюють тему любові до рідного краю.

Народилася Ірина Банах-Твердохліб 27 березня 1918 року у Винниках. Тут пройшли її дитячі та юнацькі роки. У 1939 році вона поступає на навчання до Державного інституту пластичного мистецтва у Львові. Після завершення мистецьких студій деякий час викладає малювання у Середній фаховій жіночій школі у Львові. Тоді ж стає членом Спілки образотворчих митців.

У 1944 р. виїжджає до Австрії, а згодом до Німеччини. Після переїзду 1949 р. до Америки її роботи демонструються на численних виставках у багатьох містах Америки та Канади, а з 90-х рр. і в Україні. Вона малює святкові листівки, ілюструє дитячі казки, оформляє українські книжкові видання. Бере участь у збірних мистецьких виставках. І. Банах-Твердохліб була членом Мистецького клубу у Рочестері, членом "Об’єднання українських митців" у Америці. Роботи художниці друкувалися у журналі "Нотатки з мистецтва", англомовному журналі "Форум”, книзі "Світова виставка українських митців" (1982 р. Торонто).

Ірина Банах-Твердохліб написала книгу "Історія вибійки", в якій викладає історію цього ужиткового мистецтва та аналізує методи виконання.

Мисткиня не обмежує свою творчість тематично чи засобами мистецького вислову. Вона малює те, що може виявити думки, почуття, ідеї, які опанували її уяву, те, що на даний момент найбільше хвилює. Усі ділянки творчості пані Ірини - малярство, графіка, емаль, вибійка, кераміка - несуть у собі тему любові до рідної землі та туги за нею.

Художниця часто зображує красу гірських краєвидів, церков. Найцікавішою ділянкою прикладного мистецтва І. Банах-Твердохліб є роботи в техніці емалі, які вражають яскравістю, чистотою, вишуканістю та  прозорістю барв.

Ірина Банах-Твердохліб належить до діячів української культури, які упродовж багатьох десятиліть розгортають свою подвижницьку діяльність з метою популяризації українського мистецтва далеко за межами рідної землі.


Теги: картина, музей, Ірини Банах-Твердохліб, виставка


Читайте також:
Коментарі
avatar