Стадіон Дніпро на Розлавці 30-і роки

фото Історико-краєзнавчого музею м. Винники
Коментарі
avatar
Скільки вже на сайті, а щось на фотку в галереї не звертав уваги. Стадіон точно на тому місці що й зараз!!! 80 років пройшло! О то господарі у Винниках були. Чистенько, покошено, навіть огорожу видно!!! А зараз все в смітті та в будаках, рови понаривали горби полишали. Стидно! Цивілізація!
avatar
Може хтось скаже, чому Розлавка. Чув і розвалка і розливка ...
avatar
Правильно буде Розлавка, хоча, як розказували старожили, це слово пішло від слова розливатися. Колись в давнину нижня частина Винник була зовсім не забудованою. Між височинами з заходу, півночі та півдня простягалися низовина, луки, аж до села Підберізці. Через низовину текла річка Марунька. Розказують, коли йшли сильні дощі, чи на весну, коли розливалася річка цю низовину затоплювало водою.
Щодо назви Розвалка, то на мою думку тут причина в наступному. Корінні мешканці в минулому (ще зараз залишилось багато) розмовляли трохи спецефічною говіркою. Звук Л у них звучав трохи глухо, подібно до звуку В. Слова - лавка, палка звучали подібно до вавка і павка. Думаю, що це і превело до Розвалка.
Давно у Винниках були райони - Кут, Млин, Розлавка ..., пізніше Загороддя ... В радянські часи з'явилися - Камчатка, Сахалін потім Негри.
З часов нижня частина забудовалась і залишився тільки маленький кусочок. Але назва так і залишилась.
Не буду настоювати що це, що я написав 100% правда. Але так розказували...
У когось може є щось своє сказати.
На такі теми можна вести обговорення на форумі -Історія винник
avatar
А біля Загороддя є вулиця РозлИвка! Хтось "добре" знав історію коли назву давав! А може там шось наливают? biggrin
avatar
На розі вулиці Сагайдачного-Ів.Франка є ще вулиця під назвою Наливайко,там де постіно наливають рідину 40%.
avatar
Юстас, шо ти все не в тему лізеш, тут йдеться про те, що перепутали історичну назву Розлавка на Розливка! До речі про вулицю Наливайка! Вона в честь козака Северина Наливайка. Історію треба знати!!! Хіба може вона не твоя історія!!!
avatar