Притча "ЗРОБИ СПРОБУ"
28.02.2010
Притча
Одного разу цар вирішив піддати випробуванню всіх своїх придворних, щоб дізнатися, хто з них здатний зайняти в його царстві важнийгосударственний пост. Натовп сильних і мудрих мужів обступив його.
— О ви, піддані мої, — звернувся до них цар. — У мене є для вас дуже важке завдання, і я хотів би знати, хто зможе вирішити його.
Він підвів присутніх до величезного дверного замку, такого величезного, якого ще ніхто ніколи не бачив.
— Це найбільший і найважчий замок, який коли-небудь був в моєму царстві. Хто з вас зможе відкрити його? — запитав цар.
Одні придворні тільки негативно похитували головою. Інші, довірившись мудрим, стали роздивлятися замок, проте незабаром призналися, що не зможуть його відкрити. Раз вже мудрі потерпіли невдачу, то і іншим придворним нічого не залишалося, як теж признатися, що це завдання їм не під силу, що воно дуже важке для них.
Лише один візир підійшов до замка. Він став уважно придивлятись і обмацувати, потім намагався різними способами зрушити з місця і нарешті одним ривком смикнув його.
От диво, замок відкрився! Він просто не повністю був замкнутий. Треба було тільки спробувати зрозуміти, в чому справа, і сміло діяти. Тоді цар оголосив:
— Ти отримаєш місце при дворі, тому що вважаєш не тільки на те, що бачиш і чуєш, але сподіваєшся на власні сили і не боїшся зробити спробу!

Читайте також:
Коментарі
avatar