Виробництво однієї копійки коштує 16 копійок
04.03.2010

У Національному банку вважають, що дрібні монети варто виводити з обігу. Розроблювач перших пам'ятних монет України Володимир Левченко також поскаржився на вітчизняну копійку.

"При витратах на карбування 16 копійок і вводиться в обіг 1 копійка, і втрати держави становлять один до 16", - говорить Левченко.

Монетний двір України щорічно чеканить від п'ятисот мільйонів до мільярда штук розмінних монет. Більш точна інформація конфіденційна, вартість карбування - засекречена.

У Нацбанку погоджуються, що номінал в один, два й навіть п'ять копійок треба виводити з обігу. Наприклад Білорусь або Швеція від розмінної монети відмовилися.

Однак вилучити з обігу копійки можуть тільки політична воля Кабінету Міністрів і Верховної Ради.

"У магазинах і громадському транспорті дріб'язок приймають із невдоволенням. Наші монети вивозяться за кордон як металобрухт, для біжутерії або навіть переплаву", - розповів Левченко.

Копійка не тільки знецінилася, вона втратила повагу українців. Зневагу психологи пояснюють українським менталітетом, українці, мовляв, ігнорують малі гроші й відразу прагнуть до великого.

 Unukranews


Читайте також:
Коментарі
avatar