"Чего изволите?" – Тимошенко про візит Януковича до Москви
06.03.2010

Юлія Тимошенко вважає, що Президент України Віктор Янукович під час своїх перших двох візитів – до Брюсселю (Бельгія) та до Москви (Росія) – продемонстрував подвійні стандарти своєї зовнішньої політики.

"Чего изволите?" – Тимошенко про візит Януковича до Москви"Дуже важливі перші 100 днів для Прем'єр-міністра, уряду, Президента. Як ці 100 днів починаються, надзвичайно важливо для країни і для світу. І коли це починається з порушення Конституції і з таких не дуже зрозумілих для світу візитів, починаються політика подвійних стандартів", - сказала Юлія Тимошенко напередодні у ефірі телеканалу "Україна".

Лідер БЮТ вважає, що Віктор Янукович у Москві та Брюсселі проголосив прямо протилежні заяви. "Такі подвійні стандарти вже насторожують - і світ, і країну. Коли Віктор Федорович приїхав до Брюсселю, він сказав: так, модернізація газотранспортної системи, зона вільної торгівлі з Європейським Союзом, обов’язкове підписання угоди про асоціацію. І зразу, приїхавши до Росії в Москву, він сказав діаметрально протилежні речі", - додала вона.

"Мені здається, що повертається той поганий час, коли керівники держави служили, хтось - західним країнам, повністю нехтуючи розвитком України і розвитком стратегічних інтересів країни, хтось служив Сходу і виконував не те, що потрібно нашої рідній державі. Я хочу, щоб нарешті, закінчилися ті погані традиції, коли президенти держави працюють то на східні, то на західні держави і намагаються догодити", - вважає Юлія Тимошенко.

На її думку, Віктор Янукович не зміг запропонувати Росії свою програму співробітництва. "Я була просто неприємно здивована, коли Президент приїжджає без своєї власної програми, абсолютно не диктуючи ті інтереси, які потрібно захищати для країни, а просто – "чего изволите?". Коли він ще сказав, що всі дороги, як кажуть ведуть, в Москву, то я вважаю, що поважати всі держави потрібно, співпрацювати потрібно, але справжній Президент України мусить жити з думкою і з програмою, коли всі дороги ведуть до Києва. Тут мусить бути центр життя, тут мусить бути авторитет і захист всього, що для України створює силу, славу і потужність", - заявила вона.

Юлія Тимошенко також вважає неприпустимим створення газотранспортного консорціуму, яке зараз активне просуває новообраний керівник держави. "Створення газотранспортного консорціуму – це віддача нашої стратегічної ключової енергетичної власності, яка коштує не менше 150 млрд. доларів, безкоштовно в приватні руки. Я прошу, щоб і країна, і політики не допустили цього. У нас більше такої власності не має. Це єдине, що у нас залишилося. Я не хочу, щоб це було і щоб Україну так бездарно зраджували, тому перші 100 днів не можуть починатися з таких речей", - переконана лідер БЮТ.

 ZAXID.NET


Читайте також:
Коментарі
avatar