Законом обмежено місця споживання пива
12.03.2010

11 лютого цього року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», який прийнято Верховною Радою України 21 січня 2010 року. Закон визначає обмеження в частині споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів. Основною метою прийняття цього законодавчого акту є широка соціальна реклама відносно важливості здорового способу життя, необхідності розвитку культури споживання пива і алкогольних напоїв.
У зв’язку з цим міліція вважає за необхідне надати роз’яснення окремих положень цього закону, які стосуються компетенції органів внутрішніх справ.
Закон визначає обмеження в частині споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів. До категорії алкогольних напоїв цим Законом віднесено слабоалкогольні напої і пиво, а також визначено поняття "безалкогольне пиво”.
Указаним Законом унесено зміни до Закону України "про державне регулювання виробництва і обігу спиртового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Відповідно до його вимог забороняється споживати пиво (крім безалкогольного), алкогольні і слабоалкогольні напої:
- у закладах охорони здоров’я;
- у навчальних та освітньо-виховних закладах;
- у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у підземних переходах;
- у закладах культури;
- у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
- у ліфтах і таксофонних будках;
- на дитячих майданчиках;
- на спортивних майданчиках;
- у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ.
Крім того, цим Законом забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів:
- особами, які не досягли 18 років;
- у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я;
- у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
- у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
- з торгових автоматів;
- на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива);
- з рук;
- у невизначених для цього місцях торгівлі.
На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива в пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та куріння тютюнових виробів.
Законом унесено відповідні зміни до статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами”, статті 178 "Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді” та статті 179 "Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві”.
Відповідно до ст.255 КУпАП уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ складатимуть протоколи про адміністративні правопорушення за вище вказаними статтями.
Працівники органів внутрішніх справ попереджатимуть факти розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у скверах, парках та в інших заборонених місцях, а також звертатимуть увагу на продаж алкогольних і слабоалкогольних напоїв особам, які не досягли 18-річного віку.

Правда.if.ua

Читайте також:
Коментарі
avatar