Погуляємо на 10 «баксів»?..
23.02.2010
За ці гроші може наїстися хіба що індійська сім’я. Українська – харчуватиметься з горем навпіл.

Не тільки в Україні зарплати не відповідають цінам. Наповнити споживчий кошик – завдання непросте. Гідна заробітна плата – "гідні” ціни. Мізерна зарплатня - від цін... голова йде обертом. Нерідко навіть елементарне не по кишені. Заможний на стрибки цін не реагує – здоров’я береже.

Один із міжнародних форумів провів опитування серед відвідувачів сайту: чим наповните холодильник? Але з умовою: ліміт витрат - 10 доларів. Відповіді різнилися залежно від національної приналежності респондента.

Американець, що проживає у великому місті, залишивши на касі скромну суму, може винести зі супермаркету 3 банани, банку сардин (або 125-грамову пачку сушених кальмарів), 400 грамів курячих сосисок, хліб і маленький йогурт.

Австралієць – житель столиці – потішить свій шлунок 2 літрами молока, буханкою порізаного хліба, кілограмом цукру і 200-грамовою пачкою маргарину (на масло грошей не вистачить). Альтернативний варіант – швидкісний перекус: молочний коктейль і величезний бутерброд – "страшилка” дієтологів.

Португалець, витративши "десятку”, купить курячу грудинку, пачку спецій до неї і два маленькі шоколадні батончики - на десерт.

Індус на 10 «баксів» погуляє, як європеєць на 100. На ринку в Делі за ці гроші можна придбати по кілограму цибулі, винограду, помідорів і картоплі, 2 кілограми відбірного курячого філе, 4 йогурти, один кавун, кілограм морозива і великий вафельний пляцок.

На Філіппінах песо, як і рупія, "підупав у ціні”. За 10 "зелених” можна купити 5 кілограмів рису і 6 літрів пива. Або удвох наїстися "від пуза” – у найближчій забігайлівці.

На Ямайці – демократичні ціни. 10 доларів на дорозі не валяються: 4 кусники хліба, 4 шматки бекону, 2 літри газованої води, 2 літри молока, 5 кілограмів картоплі...

Латвійці вразили безпосередністю. На ці гроші можуть отоваритися "по повній”: літр молока, батон, 10 яєць, масло. На скромних, але калорійних харчах ладні тижнями сидіти.

Українці до жвавого обговорення "цінової політики” не приєдналися. Але подивимося правді у вічі: 80 гривень на день – невелика сума. Прогодувати сім’ю з чотирьох людей вистачить. Потішити незвичними кулінарними шедеврами – навряд чи. 80 гривень – це 2 кілограми м’яса. Або дві пачки рису, 2 кілограми цукру, 250-грамова пачка заварної кави і кусник твердого сиру. Добре, що "стратегічні” продукти не доводиться купувати щодня...
 Високий замок

Читайте також:
Коментарі
avatar