Нам би оці вибори взяти та й відмінити…
17.02.2010

Один мій київський знайомий після недільного засідання ЦВК, що транслювалося у прямому ефірі, зателефонував і приречено сказав: "Ці президентські вибори були останніми виборами в Україні”

Я його песимізму не розділяла. Але після вчорашнього голосування у ВР про скасування виборів до місцевих органів влади, які були призначені на 30 травня, побачила: його пророцтва починають збуватися.

Виявляється, в нашій країні і таке можливо: взяти і одним махом, точніше голосуванням, скасувати вибори! Причому без будь-яких переконливих аргументів. Мовляв, немає бюджету – немає грошей на вибори. За такою "залізною” логікою депутати мали б скасувати і роботу теперішньої Верховної Ради. Адже вони теж годуються з бюджету. А його немає. Та це не заважає Верховній Раді функціонувати, а народним обранцям спокійно працювати й регулярно отримувати зарплату…

Вчорашнє рішення народних обранців – безпрецедентне! Сьогодні під надуманим приводом відмінили місцеві вибори, завтра знайдуть підстави відмінити вибори до Верховної Ради, а післязавтра – глави держави. Заявлять, наприклад, що народ, мовляв, втомився від виборів. Ще й турботу про народ у такий спосіб проявлять… Відтак влада сама себе законсервує. Прощай, демократія, прощай, всенародне волевиявлення. Народ може відпочивати… Довибиралися. Країною можна керувати і у ручному режимі.

Комітет виборців назвав рішення Верховної Ради "вершиною політичного цинізму”. "Дане рішення лежить виключно у політичній площині і продиктоване побоюванням більшості парламентських політичних сил втрати існуючих позицій на місцях», – йдеться у заяві КВУ. Вигідні вибори, є політична доцільність – провели, невигідні – відмінили чи відклали до кращих (для певних політичних сил) часів. "Обламалися” і Тігіпко, і Яценюк, і Гриценко, які думали собі, що після старту (для когось більш вдалого, для когось менш) на президентських виборах, за інерцією, за розгоном здобудуть пристойні результати на місцевих перегонах. А тепер доведеться гальмувати на повній ході… Це їм така "подяка” від Януковича за те, що не підтримали Тимошенко. Янукович дав зрозуміти своїм сателітам, що все, що він їм винен, він їм пробачає… Тігіпко поспішив зробити гнівну заяву, де прозоро натякнув, мовляв, таке рішення парламенту продиктоване боязню приходу нових політиків, які "несподівано для багатьох отримали широку підтримку в суспільстві”. За словами Тігіпка, вчорашнє рішення депутатів – це удар по українській демократії.

Тут, звичайно, з Сергієм Леонідовичем важко не погодитись. Перший серйозний дзвіночок, що демократія у небезпеці, учора пролунав.

 Високий замок


Читайте також:
Коментарі
avatar