Софія Маркевич "Спочатку я думала, що керувати може тільки мужчина"
15.08.2010
Жінок на керівних посадах працює небагато. Софія Маркевич — одна з представниць „слабкої половини", яка пробує свої сили в управлінні найбільшою громадською молодіжною організацією нашого міста, адже Софія — голова ЛММГО „Золота молодь Винник".

Софіє, які риси характеру необхідні дівчині для того, щоб керувати молодіжною організацією?

—  Коли Богдан Шустер запропонував мені замінити його на посаді голови організації, я відмовилась і відповіла: «Генієм може бути тільки мужчина, жінка — лише його помічник». «До чого ти це ведеш?" — запитав Богдан. «До того, що жінка не може бути головою». Але все ж таки, подумавши, я погодилась, оскільки робота ця відповідальна і водночас знайома. Адже я була заступником голови. Якщо у мене є можливості, ідеї, бажання працювати з молоддю, то я за неї беруся. Я не скажу, що я — сильний лідер, але так склалися обставини, що я мушу ним бути.
А щодо необхідних рис характеру, то найголовніше — це любов до дітей. Мене надихають слова визнаного педагога В. Сухомлинського: «Все своє серце віддаю дітям». Звісно, робота з дітьми вимагає відповідальності, доброти, справедливості. Якщо є якісь негаразди, то потрібно їх справедливо оцінювати та вирішувати.

—  Якою, на твою думку, має бути сучасна жінка?

—  Я вважаю, що в першу чергу жінка має бути національно свідомою,обов'язково знати історію Батьківщини, бути розумною і всебічно розвинутою, оскільки має виховувати дітей. Якщо жінка незалежна, самодостатня, вона не повинна забувати про обов'язки, які вона має від природи, а саме — материнство. Адже саме вона є берегинею сімейного вогнища. На сьогоднішній день — це проблема.

— Софія, а де ти навчаєшся? Які маєш захоплення? Як відпочиваєш?

— Я — студентка 4 курсу філологічного факультету Львівського Національного університету ім. І. Франка. Займаюся громадською роботою, гуртками, які існують при організації, навчаю дітей української мови. Хоча ще диплома не маю, але певні рекомендації можу дати. Зараз проходжу вчительську практику в школі. Така діяльність мені дуже подобається, хоча й забирає більшу частину мого часу. Звичайно, люблю змістовно відпочивати: відвідую кіно, театр, спілкуюсь з друзями. Інколи хочеться посидіти вдома, почитати літературу. Наприклад, поезію Т.Г.Шевченка, винниківчанки Віри Демцюх, сучасних пост-модерністів. Також люблю переглядати цікаві фільми і слухати музику. Я аналізую власний відпочинок і хочу, щоб інші люди гарно проводили час. Тому в нашій організації ми створили різні творчі, культурні акції, а також організовуємо літній відпочинок для дітей та молоді.

— Як ти встигаєш займатися такою кількістю справ?

— Багато людей цікавляться, як я можу займатися громадською роботою, успішно навчатися і знаходити час для друзів. Життя складається так, що потрібно ставити мету, прагнути до неї. І на сьогоднішній день я обираю, що для мене головне, а що другорядне. Головне для мене — це навчання в університеті, робота в „Золотій Молоді", друзі, особисте життя. Я намагаюся все поєднувати і таким чином встигаю займатися улюбленими справами.

Розмовляла Ілона Тенетка, слухачка Школи юних журналістів


Читайте також:
Коментарі
avatar