Двісті папуг винниківчанина Михайла Пекара
27.03.2010
<br>„Винниківський Вісник" уже протягом дев'ятнадцяти років розповідає своїм читачам про неповторність і унікальність нашого міста та його мешканців. Але цікавих тем для нашої газети, на щастя, й надалі не бракує.

Якось, відвідавши в редакційних справах добре відоме для більшості винниківчан МКП„Винниківське", був і подивований побаченим там „нововведенням". Адже в тамтешніх працівників з'явилися несподівані помічники — пара яскравих папуг! Причому, птахи мають „привілеї" літати всіма кабінетами, а люди терпляче зносять усі примхи своїх крилатих улюбленців!
Як згодом з'ясувалося, цих мешканців тропіків своїм співпрацівникам подарував оператор насосно-перекачувальної станції МКП „Винниківське' Михайло Пекар.
Але ще несподіванішим стало те, що прекрасні папуги виявилися „корінними мешканцями", бо з'явилися на світ саме в нашому місті. Адже пан Михайло на третьому поверсі власного помешкання обладнав справжнісіньке міні-господарство, де розводить цих екзотичних птахів.
— Для нашого не зовсім теплого краю папуги — екзотика... Звідки ж у вас з'явилося захоплення ними?
— Для мене розведення папуг — хобі, а не бізнес. Здобути хоча б якісь статки на цьому неможливо, але вже багато років їх тримаю, бо захоплююся ними. А заробляю на життя для себе й родини, працюючи в будівельній бригаді штукатуром, а також в МКП „Винниківське"... Першу пару цих прекрасних птахів колись подарували моєму синові на день народження. Після дього ще безліч разів купував чи збмінював їх, інколи й дарували. За п'ятнадцять років здобув безцінний досвід із розведення цих птахів. Зараз у мене двісті папуг, а протягом року (за сезон) їх буває й ще більше.
— Як довго самка висиджує пташенят?
— Хвилястих — 18 днів, корелів — від 21 цо 24 днів, горличок — 11. Малюки вилуплюються мініатюрними, зовсім "оленькими й безпорадними. І тільки через 35 днів вони вкриваються пір'ям, стають .дорослими"... Є такі види, як наприклад квилясті, що можуть висиджувати тгашенят практично безперервно, але це виснажує самок, погано впливає на стан малечі.Тому я слідкую за тим, щоб кожна самка висиджувала пташенят не більше трьох разів на рік.
— Які види папуг у вас є?
— Хвилясті, корели, нерозлучники, співочі, кукарики, ожерели, сливоголові, родзели, неофеми та діамантові горлички - це найменший вид голубів.
—   Мабуть, важко доглядати за чими?
—  Так. Вони потребують щоденного піклування, тому коли я на роботі, ці збов'язки беруть на себе мої сини. За весь період, що я займаюся розведенням птахів, досконало вивчив фізіологію й, так би мовити, психологію папуг. Вони вимагають також і відповідного температурного режиму, якісного харчування з обов'язковими вітамінними, мінеральними       добавками, амінокислотами й вуглеводами, чистоти. Доводиться вночі вмикати світло, тому що папуга може розбитися об стінки клітки — такий випадок у мене трапився. Необхідно також, щоб у кожного з них була ванночка, наповнена чистою водою — для купання.
—  Цікаво, який у них раціон?
—  Найрізноманітніший: овес, просо, проросле зерно, горіхи, яйця для більших птахів, мандарини, апельсини, хліб, банани. Щоб уявити, які на це все потрібні витрати, назву тільки одну цифру: протягом року мої „вихованці" споживають не менше трьох тисяч курячих яєць, які для них потрібно зварити та подрібнити, півтори тонни вівса, тонну проса. І, звичайно, всі продукти повинні бути свіжими, зерно не протухлим...
— Чи завжди вони вживаються між собою?
—  Ні. Для прикладу, співочі в період розмноження можуть жити тільки парою. А нерозлучники не можуть перебувати з іншими видами папуг в одній клітці.
—  А як вони переносять наші кліматичні умови?
—  Для них підтримуємо відповідний температурний режим. Але папуги з часом адаптовуються до наших умов, тому можуть витримувати й 25 градусів морозу. Уже цього літа маю намір спорудити для них вольєр, щоб переселити їх із будинку.
—  Чому ж тоді вони не розмножуються на волі? Адже є багато випадків, коли папуги утікають від своїх господарів...
— Для того, щоб вижити самостійно, їм обов'язково потрібне просо. А де ж вони його візьмуть цілорічно? Також їх переслідує місцева пташня. Особливо яскравих чужинців не люблять наші горобчики, які їх забивають.
—   Чи є у вас папуги, які вміють розмовляти?
— Зараз немає, але свого часу був один. Для цього треба, щоб папуга перебував окремо, а не в постійному гаморі серед інших птахів. А розмовляти папуг можуть навчити жінки або діти, бо чоловічого тембру голосу вони не сприймають...
—  Якось поблизу млина на околиці Винник довелося побачити серед зграйки горобців і зеленого папугу, який також шукав там зеренця. Чи щастило вам упіймати колись папугу?
— Так. Такі випадки трапляються дуже часто.
— Чи підтримуєте зв'язки з такими ж ентузіастами цієї захоплюючої справи?
— Звичайно. І в нашій області, і в Україні є багато людей, які тримають цілі „колонії" цих птахів. Та жодною корисною інформацією ніхто з них не поділиться. Так чомусь склалося. Наприклад, для лікування папуг у нас спеціалістів немає. А жоден із любителів не надасть вам відповідної поради чи консультації. Тому доводиться до всього доходити самому, вивчати літературу, експериментувати.
—  Папуга, зазвичай, сприймається як веселий персонаж казок, мультфільмів, різних історій. Чи траплялися з вашими птахами якісь захоплюючі пригоди, випадки?
—  Бувають різні випадки — і веселі, і сумні... Правда, не в мене, а в моїх друзів. Наприклад, одному моєму знайомому свого часу на голову несподівано сів папуга. Він утік від свого господаря й таким чином знайшов собі іншого. Було й так, що підчас прибирання помешкання папуга потрапив у порохотяг і загинув.
—  Чи маєте намір поповнювати свою „колонію"?
—  Це постійний і безперервний процес. Незабаром хочу придбати пару дуже гарних і яскравих качок — мандаринок і каролінок. Батьківщиною цих птахів є Сибір і Північна Америка відповідно. Спробую адаптувати їх у нас. Звичайно, коли трапиться нагода, не відмовлюся й від інших придбань. Хотів би займатися розведенням фазанів, павлінів, цесарок.
Винники
Розмовляв Володимир Гаврилів, "Винниківський вісник"Читайте також:
Коментарі
avatar
Ви продаєте папуг???
Я хочу купити папугу самку від 30-50 гривень!!!!
avatar
0
Папугу самку породи хвилястих!!!
avatar