Костел у м.Винники
24.02.2010
Будівництво костелу у Винниках, що було тісно пов'язане з культом ікони Матері Божої Винницької, почалося у 1738р, імовірно, за проектом відомого архітектора Бернарда Меретина, і тривало впродовж 28 років.

Образ Матері Божої був впроваджений до нового храму у 1766 році. Впродовж наступних 30 років тривало впорядкування внутрішнього убранства костелу - помалювання стін та склепінь, влаштування головного та бічних вівтарів, амвону.

Відомо також, що у 1795 році костел був покритий гонтям, а фасади храму помальовані на червоно. Існуючий притвір костелу та стінова дзвіниця на території храму були збудовані у 1889 році.

У 1912 році був проведений ґрунтовний ремонт костелу. До цього часу слід також віднести існуюче помалювання храму, котре накрило стінові розписи другої половини XVIII ст.

Після закриття храму у 1946 році оригінал ікони Матері Божої Винницької пропав. Частина рухомого майна костелу була перевезена до польських містечок - Ланьцута та Вінова.

Впродовж наступних 46 років храм використовувався тодішньою владою Винник для господарських потреб.

Після повернення костелу римо-католицькій громаді у 1992 році тут був проведений ремонт фасадів пам'ятки та розпочаті фрагментарні роботи по реставрації інтер'єрів костелу.

Джерело: http://www.vynnyky.org/

Читайте також:
Коментарі
avatar