"Я знайду спiльну мову з Шевченком, Мiлевським i Воронiним", - Маркевич
22.05.2010

Перед дебютними для Мирона Маркевича матчами збірної України кореспондент газети "Експрес" поспiлкувався з головним тренером збiрної України з футболу.

Я знайду спiльну мову з Шевченком, Мiлевським i Воронiним-- Мироне Богдановичу, як, власне, футболiстiв запрошували на цей збiр?

-- Телефоном. Ми у тренерському штабi умовно подiлили помiж собою
гравцiв i зателефонували кожному. Порозмовляли, зробили запрошення i дiстали пiдтвердження, що вони прибудуть. Тобто, все вiдбувалось у процесi живого спiлкування -- нiяких факсiв чи листiв ми не надсилали.

-- Усi вiдзначають, що ви м'яка i добродушна людина. Чи не важко буде давати раду з такими зiрками, як, примiром, Шевченко, Мiлевський?

-- Ну, по-перше, я з ними ще не пробував працювати, ми разом лише кiлька днiв. (Усмiхається). По-друге, вони ж професiонали. Вони знають, куди їдуть, а я просто донесу до них, що це основна команда їхнього життя. А щодо моєї добродушностi, то ви мене погано знаєте. Я добрий до певного часу. Але я вiрю в професiоналiзм кожного запрошеного мною гравця i не думаю, що з кимось iз них у мене будуть проблеми.

-- Чи ви були знайомi з кожним iз гравцiв особисто до того, як вони вперше приїхали у збiрну?


-- Я вже багато рокiв у футболi й усiх їх добре знаю. Але донедавна ми спiлкувалися на рiвнi "привiт -- привiт". А тепер у нас спiльна робота, i ми знайомимося глибше. На зборах разом пробудемо два тижнi й у цей час не лише тренуватимемось. Буде спiлкування. На цей час ми станемо однiєю сiм'єю. Тим паче, що всi клубнi питання у футболiстiв уже вiдпали, у головi залишилась лише одна команда -- збiрна України.

-- А ще у головах футболiстiв -- мрiї про вiдпустку...

-- Вони можуть думати про вiдпочинок, але повиннi зiграти цi матчi. Можливо, хтось зiграє лише двi гри, хтось -- три. Побачимо в процесi. Тим паче, що на останнiй матч до нас ще й два-три футболiсти з молодiжки пiдтягнеться.

-- У вас цього року через збiрну теж вiдпустка врiзана...

-- У мене її взагалi немає. Пiсля чемпiонату України я на два днi заїхав до дому. Потiм помчав у Київ на нараду, пiсля того -- до Харкова, де перебуваю дотепер. Зi збiрної повертаюся третього червня, а вже дев'ятого у "Металiста" перший тренувальний збiр. Так що цього року я не вiдпочиватиму.

-- Зазвичай у товариських матчах на результат тренери дивляться крiзь польцi. Для вас важливий результат в iграх з Литвою, Румунiєю i Норвегiєю?


-- Товариськi матчi у клубi й збiрнiй -- це двi великi рiзницi. Для збiрних iснує рейтинг, куди вносять результати навiть товариських матчiв. А рейтинг дуже важливий при жеребкуваннi, тож перемоги нам вкрай потрiбнi. З одного боку, я проситиму футболiстiв не думати про результат, та, з другого, як я вже казав, вiн важливий.

-- Чи задоволенi ви рiвнем майбутнiх спаринг-партнерiв?

-- Загалом так. Литва -- досить мiцна команда. Я бачив, як важко з ними грали французи -- забили єдиний гол аж наприкiнцi гри. А Румунiя i Норвегiя -- це визнанi мiцнi європейськi середняки. Головне, що всi нашi суперники гратимуть з нами основним складом. Тож iгри простими не будуть.
Винники Plus
Фото: ua-football.com
Джерело: www.expres.uaЧитайте також:
Коментарі
avatar