Микола Тинкалюк: "У "Портретній галереї" акумульовано життєвий досвід сучасників"
29.05.2010

Микола ТинкалюкПерсональна виставка знаного не тільки на теренах України, а й за кордоном, члена  Національної спілки фотохудожників України, активного учасника і призера багатьох міжнародних салонів винниківчанина Миколи Тинкалюка відкрилася наприкінці квітня у фотогалереї Василя Пилип'юка.

— Пане Миколо, який період охоплено виставкою? Скільки фото є на ній?

— У виставковому залі можна побачити портрети, які я «збирав» протягом десятилітнього періоду творчості. На суд глядачів запропонував сто портретів, які є не тільки на стінах виставкового залу, а й вміщені у випущеному до відкриття виставки каталозі. А загалом у моїй колекції на сьогоднішній день є двісті портретів, в яких я намагався акумулювати життєвий досвід моїх сучасників.

— Чому вирішили показати саме портретні фото? У яких ще жанрах працюєте?

— На моїй персональній виставці експонуються фотопортрети, бо робота в стилі «Live» — це мій найулюбленіший жанр. Із задоволенням працюю ще в жанрах «Пейзаж», «Жанрова зйомка», «Натюрморт», а також в стилі «Ню».

— Серед сучасних митців спостерігається мода створювати мистецькі твори на тему політики, вони охоче зображають на полотнах, фотографують політичних діячів. На Ваших фото з відомих людей я помітила тільки телеведучу-політолога, співачку Софію Федину. Невже не любите фотографувати відомих особистостей?

— Так, цілковито ігнорую образи політичних діячів! Віддаю перевагу типажам простих людей.

— Чому фотографуєте звичайних людей? Чи знаєте їхні імена і прізвища?

— В образі простої людини найбільш відображені життєві істини. І тут вже неважливі ні їхні імена, ні прізвища, тому й знаю небагатьох. Калейдоскоп обличь простих людей допомагає створити збірний образ мого сучасника.

— Яка фотографія з представлених є найбільш «титулована»?


— Найбільш «титулована» — «Курець». Саме за цей портрет я отримав найбільше нагород і два Гран-прі, його побачили на кількох  десятках  міжнародних фотосалонів.

—  Ви побували в багатьох країнах світу, де робили фото колоритних облич. Портрети іноземців також представили на виставці. Звідки ці люди?


— Крім українських типажів мав щастя зафіксувати ментальність образів чехів, словаків, угорців, македонців, австріяків, китайців, індусів, греків, мусульман, євреїв та ще багато інших народів світу.

—  Можливо, маєте якусь цікаву історію, пов'язану з одним із портретів?

—  Пам'ятаю історію зйомки кожного типажа. Маю вироблену роками «технологію» поведінки під час процесу фотографування: намагаюся не привертати до себе уваги під час зйомки, полювання за образом веду з великої віддалі. Такий підхід до фотографування дозволяє «упіймати» людину такою, яка вона є в реальний момент реального життя, — без позування на камеру, без бажання подати себе кращою, ніж вона є насправді.

— Зараз майже кожен має цифровий фотоапарат, але не кожного можна назвати фотомитцем. Що є таємницею успіху Ваших світлин, адже Ви є одним з десяти кращих фотохудожників України, Ваші роботи знають у багатьох країнах світу.


— Вивчаю психологію людини чотири десятиліття, маю великий досвід фотографування, володію найкращим арсеналом фотооптики фірми САNON —ці три складові вважаю запорукою успіху. Але все моє життя переплетене творчим усвідомленням того, що досконалості меж немає. Незважаючи на життєву прозу, треба постійно горіти вогнем пізнання прекрасного, безкорисливо дарувати людям своє бачення краси та досконалості через її « величність» — фотографію.

—  Яку виставку і де плануєте на майбутнє?

—  Готую 77 робіт в стилі «Ню» для показу в м.Рівному на початку червня цього року. До виставки також планую випустити каталог представлених фото.

Розмовляла Лариса Кубська

Бірографічна довідка:

Микола Тинкалюк народився в мальовничих Карпатах у 1954 році. Закінчив сільську восьмирічну школу, Косівський технікум народних художніх промислів, здобув фах художника, майстра по обробці кольорових металів» У 1973 приїхав на роботу до Львова. 37 років працює на посаді їовелїр - модельєр Львівського ювелірного заводу. Фото захопився у 1972 році. Є членом Національної спілки фотохудожників України. 3 1988 року бере активну участь у міжнародних салонах. У 2003 році отримав звання АFІАР, а в 2006 році - ЕFІАР, Експонувався у 39-ти країнах світу, взяв участь у 240 салонах, на яких здобув понад півсотні нагород.
Винники PlusЧитайте також:
Коментарі
avatar