Винниківський екстрим, або що означає табличка “Купатися заборонено”?
29.07.2010

Літо — у розпалі. Ще донедавна температура повітря "зашкалювала”, а тіло львів’ян, яких природа обділила річками та водоймами, рвалося до води. На одному з небагатьох місцевих водних плес, Винниківському, побували і журналісти "Ратуші”. При вході, за пляжним столиком, сидять два хлопчаки, які продають квитки. Цього року вхід на озеро коштує 8 грн, і навіть дають талончик (кажуть, раніше не давали).

Винниківське озероЄ, звичайно, й можливість пройти безкоштовно, через ліс із боку Винник. Відпочивальників, які користуються таким методом, схоже, чимало, бо стежки з лісу добре витоптані. Також перед в’їздом на озеро є автостоянка, а тим, хто хоче заїхати на територію, треба викласти 50 грн.Як на робочий день, відпочивальників на пляжі багато. Дехто купається, інші засмагають, є й шанувальники риболовлі. Але, попри яскраву пляжну картину, впадає в око табличка: "Купатися заборонено”. За поясненням ми звернулися до рятувальної служби. Молодики, що в цей час грали в карти, відтак охоче поділилися знаннями. Виявляється, заборонено купатися в місцях, відділених буйками, що пов’язані з глибиною. Встановила ці таблички дирекція за вказівкою начальника Львівської рятувально-водолазної служби Романа Фіци. Проте, чи то буйків не вистачило, чи то не догледіли, але не всі території, на яких стоять таблички, обгороджені.   

Та навіть наявність буйків зупиняє не всіх — завжди є охочі поекстрималити, запливши за них. Як пояснює Роман Фіца, обов’язком рятувальної служби є попередити людей про небезпеку. Але ті, хто свідомо порушують правила, відповідають за своє життя самі. Як повідомив журналістів "Ратуші” Роман Фіца, на Винниківському озері сталася не одна трагедія. Цього літа там втопився юнак, який поліз купатися посеред ночі. Нещодавно безпосередньо на пляжі помер від зупинки серця літній чоловік.

Щодо стану води, за словами головного державного санітарного лікаря Личаківського району міста Львова Ольги Романів, відповідно до результатів дослідження за санітарно-хімічними та санітарно-мікробіологічними показниками вона відповідає вимогам і придатна для купання.

Варто зауважити, що в тих місцях, де купаються люди, вода справді чиста, але от за територіями, обгородженими буйками, очевидно, ніхто не стежить. Водорості, поліетиленові пакети і пластикові пляшки — яскравий доказ.

Біля озера — два піщані пляжі: для дорослих і для дітей. Проте, зважаючи на вік відпочивальників, важко розрізнити, який для кого. Можна було б сказати, що пляжі в хорошому стані, але недопалки і трава, що проростає де-не-де, вселяють деякі сумніви.

Смітників на території озера достатньо, як і кабінок для перевдягання, хоч тут явно зекономили на блясі та матерії для шторок. Туалети загалом — окрема історія. Найчистішим виявився той, що найближче до входу, а до найвіддаленішого, очевидно, "руки не доходять” — запах чутно з далеку, і всередину заходити страшнувато. Дівчата розповідають одна одній про маніякуватого юнака, одягнутого в камуфляж, який полюбляє підглядати за слабкою статтю, котра ходить в туалет просто до лісу — очевидно, це якийсь місцевий абориген...

На озері можна поплавати на човнах і катамаранах, таке задоволення коштуватиме відповідно 20 і 30 грн за годину. Для шанувальників активного відпочинку є  водяна куля, гірка для спуску та батут.

Відвідувачам не обов’язково брати зі собою перекуску — все необхідне тут є. Вздовж берегів — безліч кіосків із їжею та напоями. Проте ціни, зрозуміло, не вельми тішать око. Також є можливість замовити мангал для пікніка чи поїсти в місцевих забігайлівках, які цілком відповідають цій назві.

Незважаючи на всі ці недоліки Винниківського озера, відвідувачі  відпочинком задоволені — мокро, сонячно і зелень тішить око. Пані Наталя, яка прийшла сюди з дитиною, каже, що це оптимальний варіант відпочинку для львів’ян, яким бракує коштів або часу на віддалені курорти. Проте, хоч вода на вигляд і чиста, та все ж було б непогано, якби на пляжі були душові кабінки, а на дні не так багато мулу.
Плюсів і мінусів у Винниківського озера багато, майже порівну. Проте не варто забувати, що його чистота і охайність залежить не лише від тих, хто мав би  прибирати, а й від тих, хто мав би не смітити. А це ми з вами...

Марія Богак, Вікторія Кухарук, Марта Пересада

Винники Plus за матеріалами: "Ратуша”

Читайте також:
Коментарі
avatar