"У збiрнiй я був чужим", - Мирон Маркевич
02.09.2010

Гра, яку демонструвала збiрна України пiд керiвництвом Мирона Маркевича, вселяла надiю, що на Євро-2012 ми будемо не середнячком турнiру, а одним iз фаворитiв.Майбутнє нашої команди пов'язували саме з "Богдановичем". Але..
Тренер видав фiнт, якого вiд нього не чекав нiхто. Пiшов. Мирон Богданович вiдверто розповiв "Експресу" про причини, якi спонукали його до такого кроку.

У збiрнiй я був чужим-- Нинi я розумiю, що не слiд було тодi, в лютому, влiзати у це все, -- каже Мирон Маркевич. -- Попри статус головного тренера, я почувався чужим у цiй командi. Було багато моментiв, про якi можу розповiсти один на один. Виносити це у пресу не дуже хочеться. Буде зайвий неспокiй у моїй сiм'ї, адже цi  люди робитимуть усiлякi пiдлостi...

-- Коли ви для себе вирiшили, що йдете зi збiрної?

-- Одразу, коли розпочалося цькування "Металiста". У той самий день, коли мене призначали головним тренером збiрної, пiдкинули цю качку iз договiрним матчем. З одного боку Григорiй Суркiс тисне менi руку, а з iншого каже, що матч "Металiста" i "Карпат" був договiрним. Ще першого лютого я вирiшив: якщо цю липову справу доведуть до кiнця, я подам у вiдставку.

Не встигли мене призначити, як одразу на мене  впала тiнь. У пресi
поставили питання: "Яке вiн має право тренувати збiрну?" У принципi, питання правильне. Якщо "Металiст" грає "договорняки", то яке я маю право працювати у збiрнiй?

Мене не хотiли бачити у збiрнiй зi самого початку. Суркiс вiдкрито сказав: "Я хотiв iншого тренера". Просто всi чекали вiд мене провальних матчiв, а з ними -- i приводу мене позбутися. А команда стартувала непогано.

-- Хто перший дiзнався про ваше рiшення?


-- Президент "Металiста". Ярославський був двома руками за таке рiшення. Потiм я зателефонував дружинi.

-- Що було негативного у збiрнiй України?

-- Якщо брати винятково роботу з футболiстами, то нiчого. Я дiстав масу задоволення. Я попрацював iз такими футболiстами, як Шевченко, Алiєв, Чигринський, Гусєв... А молодь яка хороша пiдiбралася -- Коноплянка, Ракицький! Але в душi вiдчував -- я чужий.

-- Коли КДК винiс рiшення щодо "Металiста", ви сказали: "Всi одразу стали такими чесними, що можна розплакатися". Що ви мали на увазi?

-- Я всiх тих людей знаю. Я вже 27 рокiв працюю головним тренером. Мене у футболi нiчим не здивуєш. А вони миттю стали такими чесними та порядними, i лише "Металiст" -- поганий. Нехай спочатку самi вiдмиються вiд бруду, а потiм когось карають.

-- Якби вас викликали на допит у КДК, ви б могли назвати iншi договiрнi матчi у нашому футболi?

-- А мене викликали туди. Це було сплановано. Будь-яку гру у нашому футболi можна назвати договiрною. Якщо команда програла, то можна казати, що вона це зробила спецiально. Адже помилився захисник, воротар пропустив м'яча мiж ногами чи руками. I це футбол, який не може iснувати без помилок. Та чомусь вчепилися саме до цiєї гри. Бiльше нiчого їх не цiкавило. Не знаю, чому забули гру "Карпати" -- "Спартак" (Суми).

Чи ось вiзьмiмо нашу останню гру проти "Динамо". Те, що у нiй витворяв Папа, теж можна класифiкувати як здавання гри. Пропускав м'яч мiж ногами, промахувався. I якщо професiонали з експертної комiсiї переглянуть цей матч, то однозначно скажуть: Папа Гує гру здавав. Хоча я впевнений, що вiн цього не робив.

-- З вами федерацiя хоча б розрахувалася за роботу?

-- Iз цим усе гаразд. У мене претензiй до ФФУ немає.

Максим Качурівський

Винники Plus  за матеріалами: expres.ua   unian.net

Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.  У разі передруку матеріалів посилання на  "Винники Plus" обов'язкове.

Читайте також:
Коментарі
avatar