Шість цікавих фактів про Мирона Маркевича
01.02.2011

Мирон МаркевичУ перший день лютого відомий український футбольний тренер Мирон Маркевич відзначає свій 60-й день народження. Офіційний сайт харківського "Металіста" визначив шість цікавих фактів про ювіляра.

ФАКТ 1 - годує команду рибою власного улову

Найбільш, мабуть, великим хобі Мирона Маркевича є рибалка. Бачили його і зі звичайною вудкою (для лову білої риби), і зі спінінгом (для хижаків). Виявляється, він примудряється навіть за кордоном цим займатися.

Співробітники харківського клубу згадують, що в минулому році, коли "Металіст" був на зборах в Туреччині (неподалік від Анталії), Маркевич спеціально виділив один день, і команда поїхала за 80 км від готелю порибалити на озері. Той знатний улов їм підсмажили у готелі.

В Україні Мирон Богданович рибалить, наприклад, на озері неподалік від футбольної бази "Металіста" у Високому. Саме там був організований рибальський міні-турнір для членів збірної України, коли команда базувалася під Харковом.

Сам іменинник професіоналом себе не вважає, але готовий назвати імена п'яти свідків, які підтвердять, що він витягнув щуку вагою 14 кг.

ФАКТ 2 - віддає перевагу віскі

Усі, з ким працював Маркевич, відзначають його високу культуру і вихованість. Відношення до алкоголю, за словами його оточення, помірно-цивілізоване. Якщо він і випиває, то без перебору, воліє гарне віскі (шотландське, ірландське). Ніхто, з ким Мирон Богданович працює, не чули від нього лайки.

Як з'ясувалося, наставник "Металіста" знає чотири мови (в тому числі польську та англійську), цікавий співрозмовник і в гострих ситуаціях завжди здатний до діалогу, а не до розбірок у стилі колгоспних зборів.

- Він завжди може досить обгрунтовано викласти свою позицію, і той, хто хоче вислухати, завжди зрозуміє і зробить правильні висновки, - зазначив перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко. - З ним приємно мати справу.

ФАКТ 3 - Починав з синців, а закінчує з металом у нозі


- Я копав м'яч, як тільки почав ходити. З м'ячами тоді було важко, на дворі стояв 1955 рік. М'яч був на шнурівці - такий якщо влучав в голову, відразу залишав синяк. Як кирзові чоботи, такі і м'ячі були. Футболом захопився одразу - і до цього дня. Та й батько був дитячим тренером, - згадує сам іменинник.

Незважаючи на те що тренерську кар'єру Маркевич почав ще в 28-річному віці, грає у футбол до сих пір. І це при тому, що кілька років тому йому зробили операцію на нозі і поставили там металевий тазостегновий суглоб.

ФАКТ 4 - долучає футболістів до культури


Мирон Маркевич дуже любить музеї, і в будь-якій країні, куди "Металіст" приїжджає на черговий матч, головний тренер команди намагається, якщо є вільний час, відвідати місцеві культурні установи. І футболістів водить на екскурсії в музеї великих людей, в собори, святі місця.

Наприклад, в Австрії тренер "Металіста" з підопічними відвідали Будинок-музей Моцарта, а коли команда грала в Ліверпулі - музей "Бітлз".

Коли Мирон Богданович тренував збірну Україну, то влаштував футболістам культурну програму з відвідуванням харківських музеїв.

ФАКТ 5 - з ревнивою дружиною бачиться не кожен день

Зі своєю красунею-дружиною тодішній гравець львівських "Карпат" познайомився на стадіоні, разом з нею виростив синів Остапа (старший) і Юрія.

У "Металісті" розповідають, що зараз Мирон Богданович і Ганна Володимирівна живуть далеко один від одного, але майже кожного тижня дружина прилітає до чоловіка зі Львова до Харкова, відвідує багато матчів.

Свого часу друга половина Маркевича "відбивала" від чоловіка численних прихильниць. Вона ревнує до цих пір, особливо коли автографи просять жінки. Але все це - без фанатизму, що переходить в параною.

ФАКТ 6 - віддав піаніно композитору


У дитинстві Маркевич закінчив музичну школу, але куплене батьками піаніно "Блютнер" в сім'ї не збереглося - інструмент був проданий львівському композитору. Однак музику любить до цих пір.

- У мене була найкраща збірка "вінілів" у Львові, - пишається Мирон Богданович, - всі альбоми "Бітлз", серед них - Abbey Road. Також в колекції були платівки Френка Сінатри, Led Zeppelin, Дженіс Джоплін.

Крім того, футбольний тренер дуже поважає класику - вальси Іоганна Штрауса, оркестровку Гленна Міллера.

Винники Plus  за матеріалами: metallist.kharkov.ua

Читайте також:
 Публікації
 Спорт
 Оголошення:

Читайте також:
Коментарі
avatar