Щасливі, але вразливі
15.06.2011

Щасливі, але вразливіПопри зауваги скептиків, Міжнародний День сім'ї не втрачає актуальності, бо родина таки залишається основою для кожної людини, кожної держави.

Раніше під одним дахом росли два-три покоління. Але сучасна середньостатистична родина змінилася - це батьки і одна-дві дитини; побільшало й неповних сімей. Відтак, багатодітні сім'ї стали рідкістю. Але де, як не в цих сім'ях, найкраще усвідомлюють радість повноцінної родини?

Водночас багатодітні сім'ї найбільш уразливі у сучасних соціально-економічних умовах, незважаючи на низку законів щодо заохочення народжуваності. Законом, наприклад, передбачена виплата одноразової винагороди жінкам, котрі мають посвідки "матерів-героїнь". Але, як свідчать багатодітні винниківчани, від часу подання документів до отримання посвідки минає щонайменше три   роки! Таке паперове зволікання не на користь матерям. Їм належить і одноразова матеріальна допомога, яка обчислюється в десятикратному розмірі від прожиткового мінімуму. Передбачено також комунальні пільги для багатодітних сімей, єдиний проїзний квиток тощо. Але як це виглядає на практиці?

Ми поцікавилися у матері п'ятьох дітей Зиновії Сподар, якими пільгами користується її родина. З'ясувалося, що - жодними, бо рішення уряду про встановлення пільг стосується тільки сімей, в яких є діти до 18 років... Отож, більшість багатодітних родин звикли покладатися на себе.

За інформацією соцпрацівника відділу юридичного забезпечення та соціальної роботи Винниківської міської ради Іванни Іванчук, у Винниках є 58 багатодітних родин, в яких виховують по троє і більше дітей. Шість разів лелеки навідувалися до оселі винниківчанки Марії Федишин, по п'ять - до родин Сподарів, Букартик, Карачевських, Гедз.

"Сімейні взаємини, побудовані на любові, взаємоповазі, моральному законі, є фундаментом міцної родини. Дітей потрібно привчати до праці, обов'язків, поваги до старших, бути людяними, - такими нескладними та водночас важливими порадами діляться матері-героїні з молодим поколінням. Окрім того, зазначають, що дбати про добробут, взаєморозуміння, виховання та освіту дітей повинен чоловік. А дружина має йому допомагати, створювати домашній затишок.

"Молодим людям, які хочуть створити сім'ю, бажаю міцного кохання, терпіння і вміння прощати", - каже мати-героїня Зиновія Сподар.

Практикуючий психолог, винниківчанка С.Бєляєва підтверджує: "Найбільше знання про те, як виховувати дітей, ми виносимо з власного дому. Діти виростають і повторюють поведінку батьків - не завжди позитивну".

Лариса Кубська

Винники Plus  газети "Винниківський Вісник", фото: ukrtribune.org.ua

Читайте також:
 Публікації
 Винники
 Оголошення:

Читайте також:
Коментарі
avatar