Винниківський голубиний рай
30.06.2011

18-річна Марта Худзік, продовжуючи родинну справу, розводить голубів.
Марта радо приділяє пернатим вихованцям майже увесь вільний від навчання час. 
У Винниках є справжній, хоч і невеличкий, голубиний рай: 18-річна Марта Худзік продовжує родинну справу, розводить цих благородних пернатих. Голубівництво передалося Марті у спадок від дідуся, котрий, своєю чергою, перейняв цю справу від своєї мами.

Дівчина ще з дитинства пам’ятає, як дід розводив голубів. Але після його смерті рідні Марти змушені були продати птахів, бо не хотіли доглядати за ними. Але після того, як голуби отримали нове житло і їхні нові хазяї випустили їх політати, вірні птахи знайшли шлях до колишньої домівки і вже не захотіли звідти відлітати. Тож Марта вирішила зайнятися пернатими, розповідає Марія Шевців на сторінці газети "Високий Замок".

Розводить дівчина голубів ось уже четвертий рік. Назвати точну кількість пар, котрі перебували під її опікою, Марта не може, але знає, що благополучно вигодувала приблизно 15-17 пар голубів. Мартині птахи не хворіють, бо живуть у чудових умовах. Дівчина продає їх, а за гроші, отримані від продажу, купує птахам пшеницю. На день на усю пташину господарку йде приблизно півлітра пшениці.

«Хоча ми деяких голубів і продаємо, але вони знову до нас повертаються, – каже дівчина. – Мало того, що прилітають самі, то ще й чужих із собою приводять!». Клички своїм підопічним Марта перестала давати уже після десятого голуба.

Одного разу в її голубиному господарстві трапилося нещастя – до пташок залізла ласиця і подушила усіх голубів, крім однієї пари. Довелося докуповувати птахів. Купити голуба зараз можна приблизно за 60-70 гривень. Марта розводить чотири породи: кримки, замойські високольотні, бурштинські високольотні та миколаївські голуби. Мріє розводити голубів-«павичів».

Паруються голуби приблизно раз на півтора місяця. Марта стала свідком неабиякої вірності цих птахів одне одному. Одного разу кіт придавив голубці крило, і та померла. Її голуб через декілька днів також помер від туги – він був абсолютно здоровий, не мав поранень. Пташенят від цього трагічного кохання дівчина вигодовувала сама – пережовувала пшеницю і давала її дзьобати голуб’ятам.

Голуби мають неабиякий вплив на саме життя Марти. Вона радо приділяє їм майже увесь вільний від навчання час. Навчається дівчина на історичному факультеті ЛНУ ім. І. Франка. Окрім голубів, Марта опікується рибками, черепахою, котом, собакою та канаркою.

Винники Plus  за матеріалами: http://www.wz.lviv.ua, Марії Шевців
Читайте також:
 Публікації
 Винники

Читайте також:
Коментарі
avatar