Юрій Шивала: " На російській мові не співаємо"
11.07.2011, 01:14
Підростаюче покоління українців намагаються "присадити" на російську мову через музику. Чи піддаються таким тенденціям виконавці, які виступають переважно перед молодіжною аудиторією на теренах усієї України? Про це вирішила запитати у винниківчанина, фронтмена гурту "ХОЧУ ЩЕ" Юрія Шивали кореспондент газети "Винниківський Вісник" Лариса Кубська.

- Отож, Юро, розкажіть про негалицьку сторінку гастролей гурту.

- Звичайно, неможливо примусити слухачів полюбити пісню, котра не подобається, не зважаючи на те на якій вона мові. Але небезпечні тенденції що до української пісні таки спостерігаємо. З початку року внесено зміни до ЗУ "Про телебачення і радіомовлення", вилучивши таким чином квоти для національного музичного продукту. Тобто, скасовано норму про те, що в загальному обсязі мовлення музичні твори українських авторів чи виконавців повинні становити не менше 50 відсотків.

Ми на російській мові пісень не пишемо і не співаємо, А от нагоду поширювати нашу творчість у Східній Україні мали неодноразово. Зокрема, виступали для слухачів у Харкові. Донецьку, Кривому Розі.

- Як вас сприймали? Чи вдалося достукатися до «східної» аудиторії?

- Реакція на україномовну творчість була зовсім не такою, на яку ми очікували. Спочатку здавалося, що нас не сприймуть, пропустять крізь вуха і забудуть, але виявилося, що ми помилялися. Звичайно, що усі розуміли зміст пісень і дуже приємно, що у Східній Україні вже є шанувальники нашої творчості, з якими ми мали нагоду особисто поспілкуватися.

- Що здивувало під час "східних" концертів?

- Була неординарна ситуація після виступу в Донецьку на концерті гурту "Каста", який відбувся в рамках фестивалю "Донбаська Проба", яка нас не те, що здивувала, а повеселила. Тоді під час розмови зі севастопольськими та одеськими друзями (познайомилися, до речі, в Харкові на фестивалі "АRТ Воmb" у 2010 році), до нас підійшов один донетчанин, який був на концерті, і зі здивуванням запитав: "А Вы, что с Украины?" А після цього відразу засміявся і виправився: "Тоесть, в жызни на украинском говорите?" Було помітно, що для нього це дійсно щось екзотичне. А коли ми сказали, що приїхали зі Львова, то його здивуванню з того, що побачив справжніх українців, не було меж.

- Часто можна почути, що україномовні пісні вважають другосортними. Стикалися з таким?

- Ми ніколи з таким не стикалися. Це, швидше за все, один із тих стереотипів, які нам постійно нав'язують політики. Людям у Східній Україні, переважно, цікаві україномовні пісні. Українці зі сходу люблять українську мову і часто використовують нагоду попрактикуватися та переходять, спілкуючись із нами, з російської на українську. В Харкові та Кривому Розі деякі виконавці, мешканці східних та південних областей України, виконували пісні українською мовою. Неймовірно приємне здивування викликала у нас пісня українською мовою репера Кепіка зі Севастополя.

- Минулого року відбулися перші телевізійні ротації вашого дебютного кліпу. Минув рік, над чим зараз працюєте?

- Зараз готуємо до запису дві нові пісні: "Крижане серце" та "Їдемо". Також на репетиціях відпрацьовуємо ще одну пісню, якій поки не дали жодної назви, але вона, подібно до пісні "Манія", буде виконана у реп-коровому стилі.

Що стосується першого кліпу, то вже минув рік від моменту його виходу в ефір. Нагадаю читачам "ВВ", що це кліп на танцювальну пісню "Open Street Danse", який транслювався на понад 80-ти регіональних телеканалах України, а також брав участь у хіт-параді відеокліпів на телеканалі "ТЕТ".

Влітку плануємо зйомки нового кліпу, але на яку пісню, де саме і коли його можна буде побачити - поки що тримаємо у таємниці.

Винники Plus  за матеріалами: газети "Винниківський Вісник"
Додав: reneta (11.07.2011)
Теги: ХочуЩе, юрій шивала, гурт, Винники
Якщо у Вас виникли якісь питання, або у Вас виникло бажання висловитись з приводу даної статті, то Ви можете залишити свій коментар внизу сторінки.


Читайте також:

RedTram
Loading...

Всього коментарів: 0
avatar