Справа Теодора Гудзяка? Коли і яке буде її завершення?
15.09.2011

Винники PlusВже більше півтора року екс-мер Винник Теодор Гудзяк перебуває під слідством за підозрою в отриманні хабара. Львівська газета "Ратуша" у свіжому номері опоблікувала інтерв'ю Миколи Савельєва із зятем екс-мера Богданом Бенем.

Ще у лютому 2010 року тодішнього міського голову Винник Теодора Гудзяка затримали, йдеться у публікації. Спершу міліція в готелі «Гетьман» затримала посередника Л-ва (помічника одного з депутатів Винниківської міськради), в якого вилучили 8 тисяч доларів США, котрі він отримав від заявника — потерпілого, котрий хотів отримати у Винниках земельну ділянку площею 0,07 га. Після цього правоохоронці провели обшук у помешканні мера Винник Теодора Гудзяка, а його самого спершу на 10 діб посадили за ґрати, а потім відпустили.

Прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу проти мера міста Винники Теодора Гудзяка за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 «Одержання хабара» Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Після цього настав період великого мовчання, аж поки ЗІК не повідомив про винесення в суді першої інстанції вироку щодо Теодора Гудзяка. Як з’ясувала «Ратуша», в Шевченківському суді ще 25 серпня вісім років Теодору Гудзяку присудила суддя Свірідова. Деяке здивування викликало те, що і звинувачений, і посередник… залишилися на волі, бо вони, мовляв, цей вирок оскаржуватимуть.

Юристи, до яких по коментарі звернулася «Ратуша», порадили поговорити не з адвокатами Теодора Гудзяка, яким зайвий галас навколо цієї справи перед оскарженням ні до чого, а з кимось із членів родини екс-мера, котрі мають на ці події власний погляд. Відверто кажучи, з  дуже великою неохотою пішов на контакт лише зять Теодора Гудзяка Богдан Бень.

— Богдане Зіновійовичу, я звичайно щиро перепрошую, але мене цікавитиме не стільки суворий вирок, як майно. Адже ця стаття Кримінального кодексу передбачає конфіскацію? Що саме може держава експропріювати у Вашого родича?

— Жодних маєтностей, рахунків, коштовностей, дорогих авто за Теодором Гудзяком не числиться, відтак усі ці розмови — плід чиєїсь бурхливої фантазії, який вихлюпують хіба що на форумах розмаїтих сайтів.

— Тобто Ви справді переконані, що Ваш тесть не винен, чи це лише сімейна корпоративність примушує Вас говорити саме так?

— Говоритиму як юрист за фахом. На чому базується доказова база слідства? На двох відеозаписах і кількох аудіозаписах. Жодних коштів (мічених чи немічених) у Теодора Гудзяка НЕ вилучено! І якщо б ми жили в демократичному суспільстві, то, поза всяким сумнівом, його потрібно було б стовідсотково виправдовувати.

— А як же записи?

— Давайте проаналізуємо. На одному з цих записів, зробленому у службовому кабінеті Теодора Гудзяка, він спершу телефонує посереднику Леськіву, а потім просто розповідає майбутньому заявнику, як проїхати до готелю «Гетьман», де того й чекала людина, яка взяла кошти. На другому відеозаписі майбутній заявник говорить посереднику Любомиру Леськіву фразу: «Ну ти там з Гудзяком все узгодь!», а у відповідь чує: «А при чому тут Гудзяк? Чого ти його в розмові постійно  згадуєш?!» Після цього діалогу відбувається затримання. І ВСЕ! Ви розумієте: ВСЕ!!! І за такі докази — ВІСІМ РОКІВ?!! Та побійтеся Бога! З такими смішними фактами там можна було від сили інкримінувати посереднику «шахрайство», а Гудзяку ВЗАГАЛІ НІЧОГО. Це я Вам кажу не як зять, а як юрист.

— Але ж у його помешканні був обшук, і оперативники пішли з нього не з порожніми руками?


— Міліція вилучила мобільні телефони, документи, книгу, як вони написали в протоколі «на невідомій мові», і дві тисячі доларів США, які належали моїй дружині. ВСЕ. На сьогодні все, крім мобільних телефонів, повернули.

— Знаючи особливості дерибану винниківської землі, ніколи не повірю, що у цій справі так все чисто.

— Давайте послуговуватися фактами. Чи входить у посадові функції мера виділення земельних ділянок? Запевняю Вас — жодним чином. То як міг Теодор Гудзяк «вимагати хабар» за ті дії, котрі він, згідно з законом, робити аж ніяк не правомочний, бо землю виділяє сесія! Що — садити всіх 36 депутатів! Це якийсь абсурд. Адже Ви прекрасно розумієте, що не просто так слідчий з особливо важливих справ Генпрокуратури з поданням щодо посередника погодився, і суд його заарештував. А щодо Теодора Гудзяка, то слідчий його на арешт до суду не представив, а сам виніс постанову і застосував іншу міру запобіжного заходу — заставу. Заявники, до речі, самі проходять у міліції по зовсім іншій кримінальній справі, про що в суді було заявлено.

— Тобто, Ви хочете сказати, що справу просто сфармазонили?


— Це типове передвиборне замовлення одного з тодішніх кандидатів у мери Винник. Просто на той момент ще ніхто не знав, що вибори Верховна Рада перенесе на осінь. І це замовлення досягло свого результату: Теодора Гудзяка зламали і фізично, і морально: сьогодні він виглядає років на 20 старше свого віку, постійно заточується і падає, і лежить, як не вдома, то в лікарні.

— Знавці кажуть, що Теодору Гудзяку можуть врешті-решт присудити умовний термін з відтермінуванням.  Сподіваєтесь, що касаційна інстанція прислухається до Ваших аргументів?

— Дуже хочеться в це вірити. Цей вердикт просто повинен зазнати змін у бік пом’якшення, бо інакше навіщо тоді вести мову про елементарну справедливість?

Микола Савельєв

Джерело: ratusha.lviv.ua

Приєднайся до сайту Винники Plus на acebookконтакті та в Однокласниках Читайте також:


Читайте також:
Коментарі
avatar
На місці Гудзяка повинен був бути Бень. Це було б справедливіше
avatar