Микола Тинкалюк у Винниках знайомив з Україною
03.10.2011
Виставка "Україна незалежна" презентувала винниківчанам світлини відомого майстра фотографії Миколи Тинкалюка, який нещодавно повернувся з міжнародної фотосесії у Чехії.

Фотомитець об'їздив майже 40 країн світу, здобув більше ста високих нагород, але залишився вірним своїй державі. Виставку відкрили на День міста Винники, що є символічним, бо Микола Тинкалюк - один із найвідоміших винниківчан-сучасників. За словами директора Історико-краєзнавчого музею Ігоря Тимця, пан Микола одним із перших зробив виставку в новоствореному музеї 20 років тому.

"Україна незалежна" складається із 38 робіт, на яких - портрети простих українців і українок, а також пейзажі різних куточків нашої держави. Ці фото адаптовані для показу в музеї. Аби продемонструвати, яким є сучасне обличчя нашого народу, стін музею було замало. Тому Микола Тинкалюк зробив слайд-показ фото, які має у своїй колекції, ще раз підкреслюючи, що найбільше любить працювати у стилі "Live", пізнаючи досконалість природи у пейзажі, черпаючи людську мудрість у портреті.

Почалася комп'ютерна презентація світлиною, зробленою під час святкування Дня Незалежності 20 років тому. На фото зафіксована сила-силенна людей із синьо-жовтими прапорами. На наступних фотографіях - обличчя людей різного віку, пейзажі, сфотографовані у багатьох регіонах України.

Кольорові, чорно-білі, поєднання кольору з чорно-білим зображенням світлини змінюють одна одну - Говерла, Свірзький замок, різні куточки Винник. Підбірка зроблена так, аби глядач міг отримати етнографічну інформацію про Україну, не тільки гарне, а й позитивне фото.

"Ідея виставки у тому, аби показати, яким є наш народ і віддати йому шану за працелюбність, витривалість, відданість рідній землі!, -  зазначив на відкритті Микола Тинкалюк". Визнаний світом винниківський художник додав, що добре почувається в Україні, не зважаючи на те, що об'їздив майже півсотні країн світу, має високі нагороди на міжнародних фотоконкурсах. Тамтешнє життя цікавить фотомитця тільки як дослідника. Жити і творити не зміг би десь інде. Винники стали для нього рідними, додають сили і наснаги до творчості.

Світлини приносять радість не лише самому фотомайстру, а всім, хто має можливість їх побачити. А, крім того, за допомогою фоторобіт він знайомить з Україною світ.

У портфоліо фотомитця тисячі зображень. Каже, що радо поділився б ними, але для цього у Винниках потрібна фотогалерея.

Лариса Кубська


Читайте також:
Коментарі
avatar