Унікальні природні та історичні пам’ятки Винник та околиць. Частина IV: Гора Шипшина
09.11.2015, 15:39

Гора Шипшина (336 м н. р. м.) розташована праворуч біля в'їзду до Винник зі сторони Львова. Зараз вона заросла лісом, а колись з неї відкривався чудовий краєвид на Винники.

Гора знаходиться між старою залізничною колією Львів – Підгайці (діяла до 1944 р.) і шосейною дорогою Львів – Винники. Можливо ці обставини і стали головною причиною перетворення її у місце відпочинку Митрополита Андрея Шептицького.

Сідловиною вона плавно переходить у підніжжя г.Жупан. Південно-східний схил гори – стрімкий, а південно-західний – більш пологий. Схили покриті сосново-грабово-буковими лісами, що проростають на сірих лісових ґрунтах.

Окремі екземпляри бука сягають висоти 25–30 м, а діаметр стовбура у них до 1 м. Бук світлолюбний, росте швидко. Стовбури в переважній більшості буків прямі, добре сформовані і без сучків сягають до 15 м у висоту. У 100—120-річних буках стовбури починають гнити. На схилах в багатьох місцях зустрічаються гнилі стовбури.

У 1787 р. зі Львова через Винники прокладено Бродівську дорогу (цісарську) на Золочів і Броди. Ця дорога і сьогодні проходить біля г. Шипшина. Біля підніжжя гори розташована «Цісарська криниця».

І частина  ІІ частина  ІІІ частина  IV частина  V частина  VІ частина  VІІ частина  VІІІ частина

Андрій Байцар, доцент ЛНУ ім. І. Франка

Додав: Винниківчанин1 (09.11.2015)
Теги: Лисівка, Жупан, шипшина, Цісарська криниця, Гора
Якщо у Вас виникли якісь питання, або у Вас виникло бажання висловитись з приводу даної статті, то Ви можете залишити свій коментар внизу сторінки.


Читайте також:

RedTram
Loading...

Всього коментарів: 0
avatar