Видатні винниківчани: Боровик Олександр - український політик і правник
13.04.2016
Олександр, БоровикБоровик Олександр Валерійович (народився 7 квітня 1968 р. у Винниках) — український політик, юрист, колишній заступник міністра економіки України, радник одеського губернатора Михеїла Саакашвілі.

Дитинство провів у Винниках. Родина Боровиків проживала в будинку по вул. Івана Франка.

Деякий час у дитинстві проживав в Одесі. Навчався у Львівському державному університеті на факультеті іноземних мов, де вивчав англійську та французьку мови. Пізніше поступив до вищої школи КДБ у Москві, на четвертому курсі покинув навчання за власним бажанням. Батько Олександра — Валерій Васильович Боровик (нар. 22.10.1939) працював в КДБ у Львові, у підрозділі «К», займався антикорупцією в органах МВС. У віці 21 року виїхав з України до Чехословаччини.Там поступив на юридичний факультет Празького університету, за його словами, за рекомендацією Вацлава Гавела.

Навчався також у Гарвардському університеті (Гарвардська школа права). Працював редактором Гарвардського журналу міжнародного права. Є одним із засновників компанії «ВіоSignal Group, Corp» у місті Нью-Йорк. 11 років пропрацював у «Майкрософті» юристом на різних посадах. Серед іншого був головним юристом по роботі з державним сектором в компанії. Очолював переговорний процес компанії з декількома національними урядами, ООН, НАТО, Європейською комісією, Європейським агентством з мережевої та інформаційної безпеки, Європейським екологічним агентством, Всесвітньою організацією охорони здоров'я та іншими міжнародними організаціями.

З лютого 2015 р. працював першим заступником міністра економіки в уряді України. У березні 2015 р. О. Боровик, до цього колишній громадянин Німеччини, отримав українське громадянство.

У травні 2015 року О. Боровик був вимушений покинути Кабмін через конфлікт із прем'єром Арсенієм Яценюком. Це викликало скандал в суспільстві, що пізніше отримав назву «Боровикгейт». У червні 2015 р. голова Одеської обласної держадміністрації Михеїл Саакашвілі призначив О. Боровика своїм радником, Боровик очолив департамент Агентства з питань інвестицій та розвитку. З серпня 2015 р. виконує обов'язки голови «Agency for Investments and Innovation» при губернаторі М. Саакашвілі де він також є членом «Еconomic Development Board».

У Винниках на старому цвинтарі знагодиться гробниця родини Боровик, де поховані діди Олександра.

Андрій Байцар, доцент ЛНУ ім. І. Франка

Фото: http://bykvu.com/

Читайте також:
Коментарі
avatar