Свій перший матч Карло Мікльош зіграв у Винниках
20.06.2016
Карло Владиславович Мікльош (21 червня 1915 р., Львів — 31 травня 2003 р., Львів) — український футболіст, суддя і футбольний функціонер. Більшість ігрової кар'єри провів у львівському СТ «Україна». Багато років працював у футбольному клубі «Карпати» (Львів): 1968–1972 рр. — начальник «Карпат», 1990–1992 рр.— президент футбольного клубу. Заслужений тренер УРСР (1969 р.).

1932 р. відбувся футбольний матч «Дніпро» (Винники) – «Україна» (Львів). У складі ФК «Україна» свій перший матч зіграв Карло Мікльош (найвідоміший футбольний діяч Галичини). Матч проходив на стдіоні УСТ «Дніпро» на Розлавці (роздоріжжя сучасних вулиць Стрілецька і Крива).

Історична довідка. 1924 р. українські спортивні клуби Галичини об'єдналися в Український Спортовий Союз (УСС), який керував усім спортивним життям Галичини. УСС очолив Осип Навроцький (хорунжий УСС, сотник УГА, співзасновник УВО). Найбільшу увагу УСС звертав на «копаний м'яч» – футбол. УСС не співпрацював з польською владою, тому українським командам було заборонено проводити матчі проти польських клубів. 1932 р. відбувається перший чемпіонат УСС – серед команд Львова і м. Винники. Наступного року до них приєднуються команди з Перемишля, Станіславова (Івано-Франківськ), Рогатина й околиць.

Першість 1934 р. стає ще масовішою – заявки на участь подають більш як 50 команд. Їх ділять на вісім округ за територіальним принципом. Восени 1936 р. проводиться останній чемпіонат УСС з футболу. 1937 р. польська влада ліквідувала Український Спортовий Союз – як націоналістичну організацію.

Перша футбольна команда створена у Винниках у 1927 р. («Хмара»), яка проіснувала лише рік. Організатор — В. Дмитерко. 1928 р. у Винниках було засноване польське спортивне товариство «Зоря» та створена команда «Сокіл» при читальні товариства «Просвіта», в яку увійшли гравці команди «Хмара».

1929 р.Український робітничий спортивний клуб. Організатор — Юліан Кметь. 1930 р. за ініціативою клубу було проведено загальні збори, на яких вирішено змінити його попередню назву на товариство «Дніпро». Одним із ініціаторів був Стефан Нич. За політичну діяльність він був ув’язнений польською владою як український націоналіст. Також одним із засновників був Євген Врецьона. Інженер Ілля Ілляшевський був президентом УСТ «Дніпро», Григорій Вільчикський – господар футбольного клубу.

Андрій Байцар, доцент ЛНУ ім. І. Франка

На фото винниківчанин Юрій Паньків та Карло Мікльош (місце зйомки невідомо).


Читайте також:
Коментарі
avatar