Штучний інтелект може повністю знищити людську расу, - Стівен Хокінг
03.12.2014
Професор Стівен Хокінґ, один з найвидатніших вчених Великої Британії, заявив, що зусилля, спрямовані на створення мислячих машин, становлять загрозу нашому існуванню.

"Розвиток цілковито штучного інтелекту може означати кінець людської раси", - про це сказав вчений в інтерв'ю BBC, відповідаючи на питання про реконструкцію системи, якою він користується для спілкування. Вона включає в себе основну форму Штучного інтелекту (ШІ).

Але у інших вчених не такі песимістичні погляди щодо перспектив ШІ.

Фізик-теоретик, що страждає на бічний аміотрофічний склероз (хворобу Шарко), користується новою системою, розробленою Intel, щоб спілкуватися.

Вчені з британської компанії SwiftKey також брали участь у її створенні. Їхня технологія вже використовується як додаток до клавіатури для смартфона, яка розпізнає, як професор мислить і пропонує слова, які він, можливо, захоче використати.

Фільм Стенлі Кубрика 2001 року і його нищівний комп'ютер виявляє страхи багатьох людей про те, як ШІ може загрожувати життю людини

Професор Хокінґ каже, що примітивні форми штучного інтелекту, які вже розробили, виявилися дуже корисними, але він побоюється наслідків створення чогось, що може наблизитись або навіть перевершити людину.

"Люди, які обмежені повільною біологічною еволюцією, не змогли б конкурувати і були б замінені".

Але інші вчені налаштовані менш песимістично.

"Я вважаю, що ми зможемо регулювати такі технології, а їх потенціал може допомогти вирішити багато світових проблем", - сказав пан Ролло Карпентер, засновник розумного бота Cleverbot.

Програмне забезпечення Cleverbot запам'ятовує свої останні розмови, вводить в оману більшість людей, створюючи враження, що вони спілкуються зі справжньою людиною. Програма була високо оцінена за результатами тестування Тьюринга.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/

Читайте також:
Коментарі
avatar