Студенти вимагають залишити ректором Вакарчука

ЛНУ ім. Івана Франка вже 15 днів працює без ректора. Уже сьогодні студенти та випускники університету вийдуть під стіни альма-матер із вимогою залишити ректором Івана Вакарчука, який обіймав цю посаду 20 років.

Ще 27 травня канцелярія Університету отримала факс наказу міністра освіти Дмитра Табачника від 20 травня «Про звільнення з посади ректора» Івана Вакарчука. Однак паперової версії документа з підписом міністра та печаткою немає досі.

«Це гра на нервах, – говорить заступник голови Львівської обласної організації НСЖУ Андрій Болкун. – Міністр своєрідно карає Львів, львів’ян, універстет за ту принципову позицію щодо його антиукраїнської політики».

За дотриманням процедури, у Міністерстві мали б призначити в. о. ректора, а далі оголосити конкурс на заміщення посади ректора. Його має обрати трудовий колектив і погодити міністр освіти, уклавши з ректором угоду. Понад два тижні невизначеності для вишу такого рівня – випадок непересічний. Студентська громада пише звернення до Дмитра Табачника, але відповіді з Києва нема.

Уже через місяць студенти випускних курсів мають отримати документ про вищу освіту. Та, чий підпис стоятиме на дипломах, наразі невідомо.

20 травня цього року завершився термін контракту Івана Вакарчука на посаді ректора Львівського національного університету ім. Івана Франка. Відтоді університет залишається без ректора.

Джерело: http://zik.ua/

Коментарі
avatar