Динамо - найтитулованіший клуб Східної Європи

Історія цього клубу розпочалася ще в 1927 році.

“Динамо” (в перекладі з грецької - “сила”) звучить гучно, але надто вже пафосно. Сплило немало води, змінилось не одне покоління виконавців, доки футбольний клуб почав і справді відповідати своїй гучній назві.

Розвиток гальмувала насамперед партійна верхівка з Москви, у якої були свої фаворити. А провінція, Київ і решта - приречені стати блідою тінню “Торпедо”, “Спартака”, ЦСКА.

Одною із головних персон, хто відіграв особливу роль у становленні клубу був Віктор Олександрович Маслов. Суворий, прямолінійний, не надто освічений. "Дід" - таке прізвисько отримав Маслов від підопічних. Саме з цим тренером футбольному Києву вдалось уперше вийти із затінку Москви.

Революція у "Динамо" розпочалась із кадрової чистки. На перший план виходить залізна дисципліна, головний козир - пресинг. Подейкують, що саме Маслов змусив грати динамівський ансамбль за схемою 4-4-2 і почав прививати команді любов до тотального футболу.

Як київський клуб вийшов на верхівки слави радянського, а згодом і українського футболу - дивіться у відеосюжеті каналу новин 24.

Коментарі
avatar