Забуті імена: Кипріян Богдан
23.10.2014, 08:38
Кипріян Богдан (1922 р., м. Прага, Чехія — 1943 р., м. Винники) — член ОУН, редактор і видавець самописного журналу для молоді «Дитячий шлях».

Народився у Празі, де перебували батьки після поразки ЗУНРу (батько був четарем УГА). Згодом родина повернулася у Галичину.

Проживали Кипріяни у Винниках (садиба їхня знаходилася в урочищі «На Куті») (фото).

Журнал видавався протягом 1934-1935 рр. Вражає те, що журнал редагував 12-ий хлопчик (Богдан Кипріян). Видання мало просвітянський напрямок. Поряд з казками і пригодами в журналі публікувалася цікава інформація для молоді. Поряд із навчанням, Богдан писав художні твори, малював, активно займався спортом. У молодому віці влився у національно-визвольний рух.

Обірвала життя 21-річного юнака куля у той час, коли ворожа агентура розпалювала конфлікт між членами ОУН Бандери і Мельника. Похований на Винниківському цвинтарі.

Пам’ять про Богдана зберіг його молодший брат Мирон Кипріян - головний художник театру ім. М. Заньковецької, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, лауреат премії імені В. Клеха (США), Почесний громадянин Винник.

Андрій Байцар, доцент ЛНУ ім. І. Франка

Додав: Винниківчанин1 (23.10.2014)
Теги: ОУН, дитячий журнал, забуті імена, Богдан Кипріан, винниківчани, Мирон Кипріян
Якщо у Вас виникли якісь питання, або у Вас виникло бажання висловитись з приводу даної статті, то Ви можете залишити свій коментар внизу сторінки.


Читайте також:

RedTram
Loading...

Всього коментарів: 0
avatar