Науковці назвали мозок дитини «пожирачем енергії»
27.08.2014
Мозок п’ятирічної дитини виявився «енергетичним монстром» – він споживає удвічі більше глюкози, ніж мозок дорослого, з’ясували антропологи з Північно-Західного університету (штат Іллінойс, США).

Про це повідомляє ZIK, посилаючись на публікацію журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідники проаналізували динаміку споживання глюкози і ріст обсягу мозку в 36 людей. Вчені спостерігали за обраною групою від народження до повноліття. Виявилося, що найбільше ресурсів (66% від усієї енергії, що використовує організм у стані спокою) мозок споживає у чотири роки – саме тоді, коли ріст тіла сповільнюється.

Раніше вважалося, що пік енергетичних витрат на мозок настає відразу після народження, коли вага цього органу (щодо загальної маси тіла) максимальна.

«Коли дитині 4-6 років, дуже важко визначити її вік за розмірами тіла. Замість цього доводиться дивитися на її поведінку. Наше дослідження свідчить про те, що це не випадково. У цьому віці ріст тіла практично зупиняється, тому що мозок поглинає усі доступні організму ресурси», – зазначає автор дослідження Крістофер Кузава.

Саме у цьому віці людина активно пізнає навколишній світ, тому на цей період припадає максимальний ріст синапсів, – зв’язків між нейронами, що потребує збільшеної кількості енергії, обґрунтовують отримані результати вчені.


Читайте також:
Коментарі
avatar